Rīgā mēģinās Uzvaras parka pārbūvi pabeigt līdz Lāčplēša dienai

Uzvaras parka pārbūvi Rīgā plāno pabeigt tuvāko nedēļu laikā, lai jau Lāčplēša dienā iedzīvotāji tur varētu nolikt piemiņas svecītes. Savukārt parkam blakus 11. novembrī gaidāms parka simtgades pasākums. Tā saka Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība).

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Vienlaikus vicemērs norādīja, ka ap 7,5 miljonus eiro (ar PVN) vērtos darbus var ietekmēt laikapstākļi.

"Līgumam plānotais termiņš ir 21. vai 23. novembris. Tāpēc es saku, ka būvnieki dara visu, lai pasteigtos un pabeigtu jau uz 11. novembri. Var būt arī situācija, ka kādi koki varētu netikt iestādīti, jo tiem pat ir vajadzīgi sliktāki laikapstākļi. Visi pasūtījumi izskatās, ka nāk. [Būvnieki] mēģina saīsināt šos termiņus, un [izmanto] dažādas citas iespējas, kā atvest, iespējams, pat ar lidmašīnu kaut ko transportēs, lai ieekonomētu dienas un laiku," skaidroja Ratnieks.

Būvdarbi Uzvaras parkā plānoti arī nākamajā gadā, kad paredz izbūvēt aktīvās atpūtas vietas. Iespējamās izmaksas pašvaldība pagaidām nenosauc.

KONTEKSTS:

Rīgā par gandrīz 7,7 miljoniem eiro līdz šā gada rudenim plānots pārveidot Uzvaras parku, kur pērn nojauca padomju pieminekli. Lai mērķi īstenotu, Rīgas dome lēma par valsts aizņēmumu sešu miljonu eiro vērtībā.

Uzvaras parka labiekārtošanas koncepcija paredz darbus veikt divos posmos. Plānots ierīkot aptuveni 0,5 hektārus lielu ūdenstilpi ar labiekārtotu krastu un izbūvētiem tiltiņiem. Izbūvēs slēpošanas/skrituļošanas celiņu viena kilometra garumā. Paredzēts iebūvēt batutus, šūpoles un smilšu kasti bērniem, bet pieaugušajiem un jauniešiem – galda tenisa galdus, dambretes galdus.

Tāpat ierīkos ainavisko skeitborda trasi un uzstādīs ielu vingrošanas elementus. Teritoriju labiekārtos, uzstādot jaunus soliņus, velo statīvus, atkritumu tvertnes, kā arī nomainot apgaismojumu. Tiks veidoti arī apstādījumi ar 1500 jaunu koku iestādīšanu.

Ar to labiekārtojuma darbus nav plānots beigt. Nākamajā gadā pašvaldība ķeršoties klāt pie projekta otrās kārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti