Panorāmas ratu Uzvaras parkā plāno atklāt augustā

Uzvaras parkā šovasar sāks darboties Rīgas panorāmas rats, kura būvniecība uzsākta pavisam nesen. Panorāmas rats došot jaunu impulsu Rīgas attīstībai, piesaistot tūristus un vietējos apmeklētājus, uzskata pašvaldībā. Lai arī iedzīvotāji jau pirms kāda laika nobalsoja, ka Uzvaras parkā vēlas kafejnīcu, domes vadība to šovasar vēl nesola.

Panorāmas rata būvniecība – iekavējusies, bet sola šovasar pabeigt

Panorāmas rats
00:00 / 04:56
Lejuplādēt

Teritorijā starp Raņķa dambi un Slokas ielu jau redzama daļa no vērienīgā Rīgas panorāmas rata, kas būšot 65 metrus augsts. Šo projektu attīsta lietuviešiem piederošais uzņēmums "RPR Operators", kas parka teritorijas labiekārtošanā sola ieguldīt virs 3 miljoniem eiro, savukārt kopējās investīcijas pārsniegšot 10 miljonus eiro.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība) pastāstīja, ka pašvaldība privātajam uzņēmējam iznomājusi pushektāru zemes, uz tās  atradīsies jaunais panorāmas rats, no kura varēs apskatīt plašu ainavu, līdzīgi kā tas ir citās Eiropas pilsētās. Ratnieks vēl nezināja teikt, kad būs gatavs jaunais objekts.

Pašvaldība iznomājusi šo konkrēto zemesgabalu, par ko saņem nomas maksu – 27 tūkstošus eiro gadā, ieskaitot PVN. Šīs teritorijas apbūves tiesības tika izsolītas uz 30 gadiem un "RPR Operators" tās ieguva jau pirms pieciem gadiem.

Sākotnēji bija plānots, ka panorāmas rats jāpabeidz līdz 2022. gada beigām, bet projekta realizēšana aizkavējusies.

"RPR Operators" valdes loceklis Dmitrijs Uspenskis neslēpa – projekts ir sarežģīts, tā saskaņošana ieilgusi un tikai šā gada janvārī sākta tā īstenošana. Uspenskis atklāja, ka panorāmas rats ekspluatācijā, visticamāk, tiks nodots šā gada augustā.

"Šobrīd notiek būvniecības darbi, tiek būvēts paviljons, notiek labiekārtošanas darbi un paralēli mēs veicam rata balstu montāžu. Visdrīzāk, mēs skatāmies uz augustu," sacīja Uspenskis.

Kafejnīca būs, bet ne šovasar

"RPR Operators" attīsta panorāmas ratu, un kafejnīcas izveide neesot uzņēmuma redzeslokā. Iespējams, ka parka infrastruktūra ar kafejnīcu tikšot attīstīta vēlāk, bet pagaidām par to esot pāragri runāt. Uspenskis pauda cerību, ka objektu ekspluatācijā izdosies nodot laikus.

Kas notiks ar pārējo parka daļu, kur infrastruktūra joprojām nav tādā līmenī, lai ar to būtu apmierināti pilsētas viesi un iedzīvotāji? Ratnieks stāstīja – Uzvaras parks ir sadalīts trīs daļās. Par vienu atbildīgs panorāmas rata būvnieks, bet populārākā Uzvaras parka daļa jau pērn labiekārtota un darbi turpināšoties arī šogad un nākamgad. Savukārt parka vidējā daļā tikšot veidots jauns celiņu tīkls un atjaunots apgaismojums. Kopējās investīcijas otrajā kārtā sasniegšot 6 miljonus eiro.

Vai parkā tiks veidots kāds sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums, par ko interesējas rīdzinieki?

"Labiekārtotajā Uzvaras parka daļā iedzīvotāji ar ļoti lielu īpatsvaru nobalsojuši, ka vēlas tieši kafejnīcu, Rīgas dome ar šādu iniciatīvu pati nav nākusi. Tas tiks īstenots. Pagaidām šo labiekārtošanas otro kārtu paredzam prezentēt tad, kad projektētāji būs sazīmējuši visas iespējamās nākamās gan būves, gan celiņus, gan apgaismes objektus, gan visu pārējo, un tad mēs iepazīstināsim sabiedrību," skaidroja Ratnieks.

Pagaidām gan nav zināms, kad tas varētu notikt. Svarīgi esot bijis atklāt pirmo labiekārtoto parka daļu pērn līdz 11. novembrim – gadā, kad parkam bija simtgade. Tagad projektētāji netiekot steidzināti. Tas nozīmē vienu – šovasar kafejnīcas Uzvaras parkā nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti