Tiesā nonāk lieta par LGBT kopienas pārstāvja piekaušanu Daugavpilī

Tiesai nosūtīta krimināllieta saistībā ar LGBT kopienas pārstāvja piekaušanu Daugavpilī. Uzbrucēju apsūdz par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaudās acīmredzamā necieņā pret sabiedrību un bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru (huligānisms), nodarot cietušajiem miesas bojājumus, informēja prokuratūra.

Kā iepriekš publiski izskanējis, šogad 4. maijā Daugavpilī apsūdzētais satika cietušo un viņa draugu, ar kuriem iepriekš nebija pazīstami, un palūdza viņiem mobilo telefonu, lai veiktu zvanu. Apsūdzētais savstarpējās sarunas laikā ar cietušo saprata, ka viņš un viņa draugs ir piederīgi lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienai.

Apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, homofobisku motīvu vadīts, izrādot necieņu, bezkaunīgi sāka nicināt cietušo un viņa draugu par piederību LGBT kopienai. Apsūdzētais sāka uzvesties agresīvi un izaicinoši, provocējot cietušo uz kautiņu, pēc kā vairākas reizes viņam iesita ar dūrēm pa seju, nogāžot cietušo zemē, kur turpināja viņu sist, nodarot viņam miesas bojājumus.

Apsūdzētais, atstājot notikuma vietu, satika citu personu, kura arī piederīga LGBT kopienai, un arī viņai iesita pa seju.  

Lieta izskatīšanai nosūtīta Latgales rajona tiesai.

KONTEKSTS:

Cietušajam Līvajam Amareinam 4. maijā Daugavpilī uzbruka iereibis cilvēks pēc tam, kad uzzināja, ka cietušais ir attiecībās ar citu vīrieti. Cietušais saņēma vairāk nekā 20 sitienus pa galvu. Pēc uzbrukuma Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par huligānismu un atzina 1997. gadā dzimušu vīrieti par aizdomās turēto.

Divarpus mēnešus vēlāk policija kriminālprocesu izbeidza, skaidrojot, ka uzbrucējs nav rīkojies huligānisku motīvu vadīts vai mērķtiecīgi centies traucēt sabiedrisko mieru, bet miesas bojājumi nodarīti personiskās attieksmes dēļ.

Kriminālprocesa izbeigšana lietā par piekaušanu seksuālās orientācijas dēļ Daugavpilī raisījusi plašu sabiedrības rezonansi. Pēc publiskās rezonanses lietu vēlreiz vērtēja vairāki prokurori, kuri lēma uzdot policijai atjaunot izmeklēšanu. Atjaunotā kriminālprocesa izmeklēšanu veica Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora pienākumu izpildītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti