Prokuratūra liek policijai izmeklēt LGBT kopienas pārstāvja piekaušanu Daugavpilī

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore piektdien, 28. jūlijā, atcēlusi Valsts policijas (VP) lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu Daugavpilī seksuālās orientācijas dēļ piekautā LGBT kopienas pārstāvja lietā, informēja prokuratūrā.

Kriminālprocess par iespējamu huligānismu Daugavpilī tika uzsākts šā gada 6. maijā, bet šā gada 20. jūlijā VP Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas vecākais inspektors kriminālprocesu izbeidza. 

Prokurore konstatējusi, ka lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu ir pieņemts priekšlaicīgi, tamdēļ ir atceļams kā nepamatots.

"Lietā nav noskaidroti visi nodarījuma apstākļi, kuri būtu par pamatu nodarījuma juridiskajai kvalifikācijai, un nav veiktas visas iespējamās izmeklēšanas darbības objektīvās patiesības noskaidrošanai, līdz ar to pieņemtais lēmums ir atceļams, bet kriminālprocess atjaunojams," norādīja prokuratūrā.

Izvērtējot kriminālprocesā savāktos pierādījumus, konstatēts, ka procesa virzītājs pirmstiesas izmeklēšanas laikā minētajā kriminālprocesā papildus nav izvērtējis aizdomās turētā izdarītās darbības sakarā ar sociālā naida un nesaticības izraisīšanu.

Atjaunotais kriminālprocess nosūtīts VP Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļai pirmstiesas izmeklēšanas turpināšanai.

KONTEKSTS:

Cietušajam Līvajam Amareinam 4. maijā Daugavpilī uzbruka iereibis cilvēks pēc tam, kad uzzināja, ka cietušais ir attiecībās ar citu vīrieti. Cietušais saņēma vairāk nekā 20 sitienus pa galvu. Pēc uzbrukuma VP uzsāka kriminālprocesu par huligānismu un atzina 1997. gadā dzimušu vīrieti par aizdomās turēto.

Divarpus mēnešus vēlāk policija kriminālprocesu izbeidza, skaidrojot, ka uzbrucējs nav rīkojies huligānisku motīvu vadīts vai mērķtiecīgi centies traucēt sabiedrisko mieru, bet miesas bojājumi nodarīti personiskās attieksmes dēļ.

Kriminālprocesa izbeigšana lietā par piekaušanu seksuālās orientācijas dēļ Daugavpilī raisījusi plašu sabiedrības rezonansi. Pēc publiskās rezonanses lietu vēlreiz vērtēja vairāki prokurori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti