Dienas ziņas

Noslēdzas Eiropas mobilitātes nedēļa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pasniegtas pirmās sabiedrisko mediju ētikas balvas

Pasniegtas pirmās sabiedrisko mediju ētikas balvas

Pirmo reizi pasniegtas sabiedrisko mediju ombuda profesionālās ētikas balvas. Tās pasniedz par izcilu un augstiem profesionālās ētikas standartiem atbilstošu žurnālistikas sniegumu.

No Latvijas Televīzijas balvu saņēma Ina Strazdiņa, Gints Amoliņš, Aigars Kovaļevskis un Ingus Graudiņš par sižetiem un filmām no Ukrainas.

No Latvijas Radio visaugstāk novērtēti Baibas Runces raidījumi "Atvērtie faili" par adoptētu puiku, no kura māte centās tikt vaļā ar mahināciju palīdzību.

Bet no LSM.LV balvu saņēma Aļona Borisova ar dokumentālo filmu "Sieviete un karš".

Darbs kara apstākļos prasa īpašu profesionalitāti, kvalitāti, nereti sastopoties ar ētiskām dilemmām.

LTV operators Aigars Kovaļevskis un žurnāliste Ina Strazdiņa norādīja, ka "profesionālās ētikas pienākums katram žurnālistam ir vēstīt par to skatītājiem, kas ir viņu tiešajās interesēs. Un notikumi Ukrainā, Krievijas sāktais karš Ukrainā ir tas, kas ir mūsu valsts drošības un katra cilvēka interesēs. Tāpēc mēs kā mediju profesionāļi tur dodamies un stāstām saviem skatītājiem par to, kas patiešām notiek Ukrainā. Kara apstākļos strādāt ir ļoti grūti. Tas ir pats par sevi saprotams. Galvenais, lai ir cilvēki, uz kuriem var paļauties, kuri ir blakus un arī cilvēki, kas stāv mums aiz muguras, arī šeit Latvijā. Tad ir strādāt daudz vieglāk".

Par nominantiem varēja balsot arī iedzīvotāji. No Latvijas Radio un LTV skatītāju balsojumā balvas saņēma tie paši žurnālisti, bet no LSM.LV iedzīvotāju balsojumā uzvarēja Tīna Sidoroviča ar darbu "Piemineklis, 9. maijs, karš un mēs. Ko stāsta vēsture un cilvēki latviski un krieviski".

Savukārt iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā izvirzījās LTV komanda par sižetiem un filmām no Ukrainas.

Kopā ētikas balvai tika nominēti astoņi žurnālistikas darbi un autori.

Šāda balva šogad pasniegta pirmo reizi – par īpaši sarežģītu tēmu, problēmu un notikumu atspoguļojumu Latvijas sabiedriskajos medijos, kad darba procesā prasmīgi risinātas profesionālās ētikas dilemmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti