Snigšanas dēļ daudzviet Latvijā apgrūtināta braukšana

Pirmdien snigšana un putenis daudzviet Latvijā apgrūtinājis braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijas rietumu un centrālajā daļā ir spēkā brīdinājums par stipru snigšanu.

Sniegotos ceļus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 36 ziemas dienesta tehnikas vienības. 

Lielākā snigšana bijusi Latvijas rietumu un centrālajā daļā. Līdz pulksten 15.00 uz ceļiem fiksēts 71 satiksmes negadījums, četros no tiem cietuši cilvēki. Patlaban nekas neliecina, ka negadījumu skaits pirmdien būtu lielāks nekā ikdienā. Lielākoties negadījumi notikuši Rīgā, informēja Valsts policija. Intensīvas snigšanas dēļ līdz otrdiena pulksten 12.00 valstī izsludināts oranžais brīdinājums, turklāt gaidāms sals.

Valsts policijas Reaģēšanas pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis norādīja: "[Aicinām] Neizmantot šo te transportlīdzekli, ja tas ir aprīkots jau ar sezonai neatbilstošām riepām, proti, vasaras riepām, un izmantot vai nu sabiedrisko transportu, vai citas pārvietošanās iespējas."

Īpaši aicina uzmanīties autovadītājus, kuru auto aprīkots ar vasaras riepām

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

  • Tallinas šoseja (A1) visā posmā; 
  • Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei;
  • Valmieras šoseja (A3) posmā no Braslas tilta līdz Stalbei;
  • Rīgas apvedceļš (Baltezers–Saulkalne) (A4) visā posmā;
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīgas līdz Saulkalnei;
  • Bauskas šosejas (A7) visā posmā;
  • Liepājas šosejas (A9) posmā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem;
  • Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Usmai.

Autovadītāji aicināti plānot ilgāku laiku ceļam, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un piesardzīgu distanci. Īpaši piesardzīgiem jābūt autovadītājiem, kas savus auto jau aprīkojuši ar vasaras riepām. 

"Latvijas Valsts ceļi" vērsa uzmanību uz to, ka mainīgās informācijas elektroniskās ceļazīmes uz "Via Baltica" (A1, A7) un autoceļa A2 posmā no Langstiņiem līdz Siguldai darbojas brīdinājuma režīmā, kas nozīmē, ka maksimālais braukšanas ātrums tur ir 90 kilometri stundā (km/h). 

Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) Rīgā snigšanas un gaisa temperatūras pazemināšanās dēļ apturējusi A un B kategorijas vadīšanas eksāmenu kārtošanu līdz laikapstākļi uzlabosies. Ņemot vērā, ka uz autoceļiem veidojas apledojums, ar CSDD transportlīdzekļiem, ar kuriem Rīgā tiek kārtoti B kategorijas eksāmeni, nav droši pārvietoties ceļu satiksmē, jo ziemas riepas ir nomainītas uz vasaras riepām.

Arī vakarā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā snigšana turpināsies, pievakarē, pazeminoties gaisa temperatūrai, snigšana var pastiprināties, veidosies arī sniega sega. 

Dienas otrajā pusē visā valstī, izņemot galējo austrumu daļu, gaidāms neliels sals un ļoti stipra snigšana plašā teritorijā. Dažviet valsts rietumu un centrālajos rajonos sniega segas biezums var sasniegt 10 centimetru. Uz ceļiem veidosies apledojums, snigšanas laikā redzamība var pasliktināties līdz 200–500 metriem, vietām gaidāms arī neliels putenis.

Braukšanas apstākļi būs apgrūtināti, autovadītājiem jāplāno ilgāks laiks ceļā. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos un citas āra aktivitātes. 

VUGD brīdinājums ir spēkā no pirmdienas pulksten 15.00 līdz otrdienas pulksten 12.00.

Šādi laikapstākļi saglabāsies līdz otrdienas, 23. aprīļa, pusdienlaikam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti