Stradiņa slimnīca: No jaunā korpusa pazuduši būvdarbu dokumenti; daļa atrasta

Pēc būvniecības līguma laušanas pārņemot savā valdījumā jaunā korpusa būvobjektu, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) eksperti konstatējuši būvdarbu dokumentācijas iztrūkumu, paziņojusi PSKUS. Trešdien vakarpusē PSKUS ziņoja, ka daļa no dokumentācijas ir atrasta.

Dokumentu iztrūkums konstatēts trešdien, 21. februārī, pārņemot valdījumā jaunā korpusa otrās ēkas būvobjektu un veicot tā apsekošanu kopā ar SIA "Velve" pārstāvjiem. Dokumentācijas iztrūkumu fiksējuši zvērināti tiesu izpildītāji, un par to informēts arī Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) un Rīgas pilsētas būvvalde, lūdzot konstatēt SIA "Velve" pārkāpumus, norādīja PSKUS.

Kā norādīja PSKUS, pazudusi iepriekš parakstītā izpilddokumentācija – tajā skaitā pazudis arī Stradiņa slimnīcas eksemplārs –, būvdarbu žurnāli, autoruzraudzības žurnāli un daļa no būvprojekta mapēm, kam saskaņā ar normatīvo regulējumu jāatrodas būvobjektā.

Ceturtdien vakarpusē PSKUS ziņoja, ka daļa no Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa projekta dokumentācijas ir atrasta. To SIA "Velve" pārstāvis nelikumīgi mēģinājis ar automašīnu izvest no objekta teritorijas kā it kā "personiskās mantas". Policija prettiesisko darbību veicēju objektā ir aizturējuši, informēja slimnīcas pārstāvji.

SIA "Velve" pārstāvji atteikušies komentēt dokumentācijas pazušanu un norādīt tās atrašanās vietu, norādīja PSKUS. 

Šos faktus fiksējuši klātesošie zvērinātie tiesu izpildītāji, fiksējot arī SIA "Velve" pārstāvja teikto, ka dokumentācija netiks atdota.

Lai konstatētu attiecīgos pārkāpumus no SIA "Velve" puses, kam bija jānodrošina minētās dokumentācijas neskarta atrašanās būvobjektā, Stradiņa slimnīca informējusi BVKB un Rīgas pilsētas būvvaldi.  

"Apsekojot būvobjektu, tiks fiksēti paveiktie darbi un to stāvoklis, paralēli veicot aplēses par slimnīcai nodarītajiem zaudējumiem, lai noteiktu zaudējumu kopapjomu un celtu prasību tiesā pret SIA "Velve"," norādīja PSKUS.

Slimnīca norādījusi, ka nekavējoties sāk neatliekamo darbu apzināšanu un steidzami veiks nepieciešamo defektu labojumus. Kā zināms, starp tiem ietilps arī pagraba, kurā konstatēta pelējuma sēne, pilnīga demontāža.

Būvniecības uzņēmums tikmēr to nosaucis par kārtējiem spekulatīvajiem paziņojumiem no slimnīcas puses.  Būvkompānija esot apliecinājusi, ka visām atbildīgajām institūcijām dokumentācija ir pieejama.  

KONTEKSTS:

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības pabeigšana jau vairākkārt pārcelta. Saistībā ar risku zaudēt Eiropas Savienības naudu pērn rudenī no amatiem tika atsaukta slimnīcas padome un ievēlēta jauna pagaidu padome, kurai bija jāorganizē būvniecības audits.

Situāciju vēl vairāk saasināja pērn novembrī A korpusa 2. kārtas pagrabstāvā atklātais pelējums. Lai gan būvnieks visas pelējuma skartās virsmas demontēja par saviem līdzekļiem, tika pieaicināti neatkarīgi eksperti no "Bior" un Rīgas Tehniskās universitātes, lai pārbaudītu telpas. Un jau atkal – šā gada 8. janvārī – "Bior" speciālisti pagrabstāvā konstatēja pelējumu.

Uzņēmums vēlāk paziņoja, ka bojātās daļas ir demontētas, bet termiņu kavējumus esot ietekmējušas nepilnības un kļūdas slimnīcas būvprojektā, ko izstrādājusi pati Stradiņa slimnīca. "Velve" arī apliecināja gatavību un spēju pabeigt būvniecību, taču ir nepieciešams papildu laiks. Tomēr Stradiņa slimnīca paziņoja, ka lauzīs līgumu ar būvnieku "Velve"; būvfirma sola lēmumu apstrīdēt.

Stradiņa slimnīca piedāvāja "Velvei" noslēgt vienošanos par būvlaukuma pārņemšanu. Sākotnēji bija plānots, ka slimnīca būvlaukumu pārņems otrdien, 20. februārī, tas tomēr nenotika – būvuzņēmējs vēlreiz tikās ar Stradiņa slimnīcas vadību, piedāvājot noslēgt savu vienošanās redakciju par līguma izbeigšanu, kam slimnīca nepiekrīt.

Galu galā slimnīca būvobjektu pārņēma 21. februārī, policijas uzraudzībā un gandrīz pēc trīs stundu ilgas gaidīšanas. Tāpat kā līguma laušana, arī būvlaukuma pārņemšana notikusi vienpusēji no slimnīcas puses.

Pēc būvobjekta nodošanas piespiedu kārtā būvfirma "Velve" informēja, ka būvnieki fiziski no objekta izvākšoties nedēļas laikā, bet būvfirma joprojām gatava vērsties tiesā, jo līguma laušanu uzskata par prettiesisku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti