Panorāma

Privatizēto zemi Rīgas dome investoram vēl neatņem

Panorāma

Panorāma

Pasta darbinieku atklāto vēstuli palīdz rakstīt vadība

«Latvijas pasta» darbinieku atklāto vēstuli palīdz rakstīt uzņēmuma vadība

Pēc "Latvijas pasta" nodaļu slēgšanas plāna nobremzēšanas diskusijas nebeidzas. Pasta darbinieku viedokļi atšķiras – daļa ar arodbiedrību meklē citus risinājumus, daļa – paraksta vēstuli izmaiņu atbalstam, kurā pasta darbinieki par nodaļu slēgšanu sacīja "beidzot" un skaidroja, ka tas viņiem liekot justies novērtētiem un motivētākiem strādāt labāk. Arodbiedrība gan pieļāva, ka vēstuli rakstījuši nevis darbinieki, bet uzņēmuma vadība, kas to noliedz. Viņi esot vien "salikuši komatus".

Šorīt visas pasta nodaļas saņēma vēstuli, kuras beigās atstāta vieta darbinieku parakstiem. Šai vēstulei nav norādīts konkrēts autors. Rakstīts – pasta darbinieku atklātā vēstule.

Šeit tiek pausts atbalsts iniciatīvai slēgt daļu no pasta nodaļām. Vēstulē teikts: "Uzdodiet sev jautājumu – cik bieži ejat uz pasta nodaļu? Pēc paciņas, pensijas, markas vai aploksnes?  To visu var saņemt pie pastnieka, izmantojot pakalpojumu "Pastnieks mājās"".

Problēma gan tāda, ka arodbiedrībā norādīja, – šo vēstuli viņi nav gatavojuši. Arodbiedrības ieskatā, šo it kā atklāto vēstuli rakstījusi uzņēmuma vadība.

Arodbiedrībai šorīt teju simt darbinieku ziņojuši par dīvainu parakstu vākšanu. Arodbiedrībā sacīja, ka parakstīt šo vēstuli ir kā zāģēt zaru, uz kura sēž.

"Mums šķiet, ka darbinieki tiek maldināti ar šo vēstuli. Ka tiek prasīta piekrišana tādam plānam, kas skaļi tika apturēts," skaidroja Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa.

Vēstulē arī pasta vadība tiek paslavēta par labajiem darbiem. Jaunās darba mašīnas ļaujot strādāt pavisam citā kvalitātē, un uzņēmums strādājot, lai mūsu ikdienu padarītu modernāku.

Arodbiedrībā pauda pārliecību, ka šī vēstule tapusi pasta vadības pārraudzībā.

"Noteikti no vadības, kāds no vadības līmeņa cilvēkiem. Lai apturēto plānu kaut kā attaisnotu. Nav jau vajadzīgs attaisnojums, ir vajadzīgs plāns un darbība, lai attīstītu darba vietas," skaidroja Liepiņa.

Latvijas Televīzija jautāja pasta vadībai. Un – jā, vēstuli šorīt visām pasta nodaļām nosūtījis Mārtiņš Liepiņš, "Latvijas pasta" Pasta nodaļu un piegādes daļas vadītājs, kurš strādāja arī pie plāna slēgt daļu no nodaļām.

Viņš skaidroja, ka nevienam darbiniekam netika teikts, ka vēstule jāparaksta. Tā esot brīva izvēle. Interešu konfliktu vai kādu problēmu, palīdzot darbinieku vēstules tapšanā, – nesaredzot.

"Es personīgi nesaredzu. Vēlreiz – iniciatīva nāca no darbiniekiem. Mūsu "Facebook" darba čatā. Redzam, ka darbinieki pauž atbalstu pārmaiņām," sacīja Liepiņš. "Mēs redzējām darbiniekus, sadzirdējām un palīdzējām radīt šo vēstuli. Tālāk jau palīdzam viņu izplatīt. Bet mēs nekādā veidā neiedrošinām, neliekam vai nelūdzam viņu parakstīt."

Šodien jau vairāku nodaļu darbinieki vēstuli parakstījuši, bet pašai uzņēmuma vadībai nav plānu – ko ar vēstuli darīt. Pastā skaidroja, ka darbinieku viedoklis arī savā starpā iepriekš bijis atšķirīgs un arodbiedrībā ir stipri mazāk par pusi no visiem darbiniekiem.

KONTEKSTS:

"Latvijas pasts" bija lēmis slēgt vai reorganizēt 105 no 176 pasta nodaļām visā valstī. Tas publiskajā telpā raisīja sašutumu. Vietnē "manabalss.lv" tika sākta parakstu vākšana, lai lēmumu apturētu. Satiksmes ministrija uzdeva "Latvijas pasta" padomei atkārtoti izvērtēt ieceri, un uzņēmums lēma apstādināt plānu par nodaļu slēgšanu. Vēlāk uzņēmuma padome atkāpās no amatiem.

Vienlaikus "Latvijas pasta" vadītāja Beāte Krauze-Čebotare atklāja, ka, samazinoties vēstuļu un abonētās preses daudzumam, valsts uzņēmums "Latvijas pasts" nonācis finansiāli smagā situācijā. Nepārveidojot nodaļas un saglabājot esošo tīklu, uzņēmumam nāktos strādāt ar zaudējumiem, kā rezultātā būtu jāprasa papildu finansējums no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti