Dienas ziņas

Skolēni un karavīri lej ierakumu sveces

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Reorganizēs Pumpuru vidusskolu un Jaundubultu pamatskolu

Jūrmalas dome nolemj reorganizēt Pumpuru vidusskolu un Jaundubultu pamatskolu

Pēc emocionālām debatēm Jūrmalas dome ceturtdien, 22. februārī, nolēma reorganizēt Jaundubultu pamatskolu un Pumpuru vidusskolu, izveidojot vienu Jūrmalas valstspilsētas Pumpuru vidusskolu. Būtiskākās pretenzijas Jaundubultu skolai ir, ka tā pēc laika vairs nevarēs mācīt krievu valodā, jo līdz šim bija mazākumtautību skola. Savukārt Pumpuru skola satraucas, ka līdz ar citas skolas audzēkņu pievienošanu pazemināsies mācību līmenis.

Jaundubultu sākumskola ir mazākumtautību skola, kurā mācās 291 bērns, – šo skolu no nākamā mācību gada paredzēts apvienot ar latviešu valodas skolu – Pumpuru vidusskolu, kurā mācās 906 skolēni, izveidojot Jūrmalas valstpilsētas Pumpuru vidusskolu. 

Lēmumu par skolu reorganizāciju Jūrmalas dome pieņēma pēc emocionālām stundu garām  debatēm.

"Kā notiek lēmumu pieņemšana šobrīd, man sāk atgādināt kaut ko līdzīgu padomju laikiem – vadošie norādījumi ir; pseido apspriešanas un lietas notiek tā, kā viņas ir ieplānojis kāds kaut kur, nezinu kur," sacīja Pumpuru vidusskolas absolventu pārstāve Daina Ābele.

Lielākās skolu pārstāvju pretenzijas – steigā pieņemto lēmumu dēļ tie, kuri mācās krievu valodā, līdz nākamajam mācību gadam nepaspēs apgūt latviešu valodu pietiekamā līmenī, bet latviešu skolā satraucas par mācību kvalitāti.

"Mēs arī pieprasām to, lai mums būtu fakultatīvi krievu valoda, lai, neaizmirstu; lai būtu sava dzimtā valoda," norādīja Jaundubultu pamatskolas direktors Ēriks Annuškāns.

"Ja šiem 250 skolēniem, kas ir blakus kaimiņu skolā, nākamajā gadā būs jāmācās latviski, mēs saprotam, cik daudz finansējuma būs nepieciešams papildus un papildu skolotāji, kas viņiem palīdzēs apgūt latviešu valodu, lai viņi varētu pilnvērtīgi mācīties. Es domāju ka pirmajā gadā nekādu kvalitātes uzlabošanos mēs nesagaidīsim," sprieda Pumpuru vidusskolas direktore Ausma Bruņiniece.

"Mani tikai viens galvenais satrauc – par to visu izglītības kvalitāti. Es gribu, lai mana meita mācās skolā ceturtajā paaudzē un saņem labu izglītību," pauda Pumpuru vidusskolas vecāku padomes loceklis Raivis Balodis.

Domē skaidroja, ka tiks domāts par papildu spēku pieaicināšanu bērniem, kuriem nepieciešams, lai spētu kvalitatīvi mācīties.

"Esam sākuši sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju, tāpat arī ar Valsts izglītības satura centru un Latviešu valodas aģentūru par papildu atbalsta nodrošināšanu, bet, lai varētu nodrošināt papildu atbalstu, ir jāzina skaitļi, precīzi cik izglītojamo ir kādās klašu grupās, kāds ir viņu valodas līmenis," skaidroja Jūrmalas Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Bērziņš.

Abu skolu darbiniekiem tiks piedāvāts turpināt darbu, taču izglītības iestādēs lēsa, ka daļa neizvēlēsies šo ceļu. Tāpat Jaundubultu skolas pedagogi, iespējams, valsts valodu nezina tādā līmenī, lai spētu mācīt. Konkurss tiks rīkots uz skolas direktora amatu. Pumpuru skolas direktore iesniegusi atlūgumu – viņa par amatu šādos apstākļos cīnīties nevēlas, jo ir arī pensijas vecumā un darbu turpinās kā skolotāja.

Reorganizācija stāsies spēkā nākamajā mācību gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti