Panorāma

Panorāma

Panorāma

Londonā Ukrainas rekonstrukcijai sola miljardus

Valsts policijas priekšnieks Ruks: Cilvēka nežēlībai nav robežu

Justīnes slepkavība: Bērna līķis rūpīgi slēpts; noziegums varētu būt pastrādāts alkohola reibumā

Cilvēka nežēlībai laikam nav robežu! Tā sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kura rīcībā ir arī neizpaužama informācija par notikušo traģēdiju ar septiņus gadus veco meiteni. Visticamāk, Justīnes slepkavība notikusi alkohola reibumā. Viņas līķis ir rūpīgi slēpts, un ģimene ilgstoši spēlējusi teātri, kopā ar brīvprātīgajiem meklējot bērnu. Gan tēvam, gan pamātei jau norīkota tiesu psihiatriskā ekspertīze.

To, kāpēc Justīni noslepkavoja, policija vēl nav gatava atklāt. Viena no neoficiālām versijām ir tāda, ka vecāku starpā izvērties strīds par bērna pabalstu.

Māte gribējusi meitenīti ņemt pie sevis uz ārvalstīm, kur pabalsts būtu lielāks. Tēvs neesot ļāvis. Policija šo versiju nekomentēja.

Seko līdzi Justīnes slepkavības atrisinājumam

Lai sekotu līdzi visiem jaunumiem par "Justīnes slepkavību", ir iespējams parakstīties uz visām jaunākajām šīs tēmas ziņām, nospiežot zvaniņa pogu pie tēmas. 

Vairāk par LSM.lv tēmu paziņojumiem un to lietošanu var lasīt te.

"Par motīvu ir pāragri runāt. Ir mums pamats uzskatīt, ka klātesošs bijis alkohols tajā visā, šobrīd to nevaram apstiprināt. Jāsagaida ekspertīzes. Jārekonstruē notikumu gaita," teica Ruks.

Viņš nekomentēja, vai tēvs un pamāte sadarbojas ar policiju un liecina. "Ir veikta liecību pārbaude uz vietas. Ar vienu no personām. Kur mirstīgās atliekas tika atraktas," sacīja Ruks.

Vieta, kur meitenes līķi atrada, atrodas desmitiem kilometru no viņas dzīvesvietas. Slepkavas darbojušies mērķtiecīgi.

"Arī izmeklēšanā esam guvuši pierādījumus, ka mērķtiecīgi slēpts bērna līķītis. Aprakts. Noklāts ar dēļiem. Vieta – pamesta graustu māja. Nomaļa, kur nav neviena cilvēka. Un nav nekādas redzamas saistības ar šo slēpēju," klāstīja Ruks.

Versiju, ka vainīgi varētu būt paši tuvākie, policija izvirzījusi jau pirmajās pazušanas dienās. Taču tikai tagad izdevies gūt pierādījumus.

"Tika konstatēti zināmi fakti, kas liecināja, ka nav kaut kas tāds, kā jābūt, kad bērns pazūd," skaidroja Valsts policijas priekšnieks.

Attēlā Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks
Attēlā Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks

Ruks uzsvēra, ka pat vismazākās aizdomas par vardarbību ģimenēs nedrīkst atstāt bez uzmanības. Taču šajā gadījumā policijai nav bijuši signāli, ka Justīne ir apdraudēta. To apliecināja arī kaimiņi Rogovkā. Izrādās, lai gan ģimene te dzīvoja jau kopš rudens, Justīni daudzi pat nebija redzējuši.

"To meiteni mēs ne reizi neredzējām, ne dzirdējām. Mēs izbrīnījāmies, ka viņa te dzīvoja. Kad izrādījās, ka viņa ir pazudusi, dienu un nakti meklējām pēc apraksta," sacīja Rogovkas iedzīvotājs Armands Gļauda.

Abiem aizturētajiem nozīmēta arī tiesu psihiatriskā ekspertīze. To veic nelielā ēkā Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) teritorijā vai arī stacionārā Laktas ielā.

RPNC galvenā tiesu psihiatrijas eksperte Anita Apsīte ir speciāliste ar ļoti lielu pieredzi. Viņa vilka paralēles ar sociālo vidi, izglītību un alkohola lietošanu.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs
Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

"Jo zemāki un nestabilāki ienākumi, jo nedrošāka sociālā situācija vai vide, jo zemāks izglītības līmenis, jo biežāk tiek izdarīti noziedzīgi nodarījumi. Ne tikai pret bērniem," sacīja Apsīte.

"Ja runājam pēc būtības, cilvēki, kuri dara pāri bērniem, – viņiem pašiem kādā dzīves posmā ir atgadījies kaut kas ne pārāk labs," vērtēja RPNC tiesu eksperts Raitis Eglītis.

Eksperti uzsvēra, ka no visiem, kas veikuši slepkavības, cilvēki ar psihiskiem traucējumiem ir ļoti maza daļa. Lielākoties tie ir cilvēki, kas tiek atzīti par psihiski veseliem, taču viņiem var būt atkarības problēmas.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova 5. maijā ap plkst. 19 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā, un nebija atgriezusies, kā arī nebija zināma viņas atrašanās vieta. Meitenes meklēšanā tika iesaistīti lieli policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija divas reizes mainīja meklēšanas taktiku.

Otrdien, 20. jūnijā, policija paziņoja, ka maija sākumā Rogovkā pazudusī Justīne pēc pusotra mēneša ilgiem meklējumiem atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Meitenes mirstīgās atliekas atrastas, apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Latvijas Televīzija (LTV) vakar ziņoja, ka aizdomās par slepkavību aizturēts Justīnes tēvs un pamāte; policija šodien to apstiprināja. Tiesa šodien kā drošības līdzekli abiem aizturētajiem piemēroja apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti