Pēc Krievijas spiegu aizturēšanas Polijā Siliņa uzteic Latvijas specdienestu sadarbību

Pēc Polijas paziņojuma par Krievijas spiegu aizturēšanu saistībā ar sabotāžas plāniem Latvijas premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") norādīja un uzteica Latvijas specdienestu sadarbību ar Polijas un pārējo Baltijas valstu dienestiem.

Polijā ir aizturēti deviņi Krievijas spiegu grupas locekļi saistībā ar sabotāžas plāniem, kas attiecas ne tikai uz Poliju, bet arī uz Lietuvu, Latviju un, iespējams, Zviedriju, paziņojis Polijas premjerministrs Donalds Tusks. Savukārt Lietuvas prezidents Gitans Nausēda atklāja viņa rīcībā esošo informācija, ka varētu turpināties sabotāžas akti, ko īsteno Krievijas savervētas personas.

Komentējot Tuska paziņoto, Latvijas premjere medijiem norādīja uz sadarbības nozīmi arī ar mūsu valsts dienestiem: "Polijā notikušās Krievijas specdienestu grupas aizturēšana, es varētu teikt, ir ļoti labs mūsu dienestu sadarbības rezultāts. Mūsu dienesti jau labu laiku seko līdzi šīm aktivitātēm un ir novērsuši vairākas šādas Krievijas labā strādājošu īpašu grupu darbības, un novērsuši arī vairākus noziegumus, kurus šīs grupas arī vēlējušās pastrādāt mūsu teritorijā."

Siliņa pateicās Latvijas specdienestiem, tostarp Valsts drošības dienestam (VDD), Satversmes aizsardzības birojam un Militārās izlūkošanas dienestam, kuri kopā ar policiju sadarbojušies arī ar Polijas un pārējo Baltijas valstu dienestiem.

"Mums ir bijusi jau labu laiku informācija, ka Krievija plāno dažādas aktivitātes, kas destabilizētu situāciju Latvijā.

Tādējādi iebiedētu arī lēmumpieņēmējus, lai tie izdarītu secinājumus un vilcinātos pieņemt lēmumus, kas būtu par labu Ukrainai. Mēs esam novērojuši, ka šāda situācijas parādās tajās valstīs, kur tiek apspriests kāds atbalsts Ukrainai. Tāpēc man nav pārsteigums, ka Polijas dienesti ir secinājuši, ka šāds grupējums ir arī Polijā, kas veic darbības, lai ietekmētu arī Baltijas valstis," sacīja premjere.

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība") atgādināja, ka Latvija atrodas hibrīdkara apstākļos un VDD jau kopš gada sākuma ir publiski informējis sabiedrību par dažādu personu centieniem destabilizēt situāciju valstī. Ja daļa veic huligāniskas darbības, piemēram, apkārtējā vidē ķēpā "Z" burtus, kas uzskatāmi par Krievijas sāktā kara Ukrainā atbalstošu simbolu, tad uzbrukums Okupācijas muzejam šī gada februārī jau bijis citā līmenī – tas bijis plānots un vadīts uzbrukums Latvijai ļoti nozīmīgam objektam, atzīmēja ministrs.

"Pašlaik mēs redzam, ka Latvijā šādām darbībām tiek izmantotas personas ar kriminālu pagātni, bez noteiktas darba vietas, kuras pakļaujas vilinājumam ātri nopelnīt, neapzinoties, kādas darbības veiks," norādīja Kozlovskis, aicinot sabiedrību būt modrai, jo bez sabiedrības iesaistes un atbalsta drošību valstī nodrošināt ir grūti.

"Apdraudējums pastāv, tas ir reāls, un pašlaik mēs ar to tiekam galā," norādīja ministrs, sakot, ka Latvijas drošības dienestiem izveidojusies ļoti laba sadarbība ar partnerdienestiem ne tikai Lietuvā un Igaunijā, bet arī citās reģiona valstīs, kuras robežojas ar Krieviju.

Vienlaikus ministrs atzina, ka gan VDD, gan Valsts policijas darbiniekiem ir liela noslodze, tomēr dienestiem jābūt gatavībā, jo Krievija noteikti turpinās centienus destabilizēt situāciju valstīs, kas atbalsta Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti