Nākamnedēļ ierastajā maršrutā atsāks kursēt 5. tramvajs; pagaidām gan vēl vecie tramvaji

Līdz ar tramvaju sliežu ceļu un pieturvietu platformu pārbūves darbu beigām no 28. februāra 5. tramvaja maršruts Rīgā tiks atjaunots pamatmaršrutā Iļģuciems–Mīlgrāvis, savukārt 5T autobusa maršruts tiks slēgts, informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme" (RS). Patlaban gan 5. tramvaja maršrutā vēl kursēs vecie tramvaji.

Kā Latvijas Radio skaidroja RS valdes loceklis Jānis Golubevs, zemās grīdas tramvaji no centra uz Iļģuciemu vēl nekursēs, jo būvdarbi vēl nav pabeigti vienu kilometru garā posmā no Kalnciema ielas līdz Jūrmalas gatvei:

"Abos posmos – no Kalnciema ielas līdz Jūrmalas gatvei un no Jūrmalas gatves līdz Lilijas ielai – konkursā ir uzvarējis viens un tas pats būvnieks – "ACB". Ņemot vērā, ka no Jūrmalas gatves līdz Lilijas ielai bija Kohēzijas fonda projekts un projekts bija jāpabeidz decembrī, un uzņēmums izdarīja to, varbūt mazāki resursi tika novirzīti [posmam] Jūrmalas gatve–Kalnciema iela. Darbi notika, bet krietni mazākos apmēros. Ar būvnieku esam vienojušies, ka mēs darbus pabeigsim augustā." 

Viņš pieļāva, ka zemās grīdas tramvajs 5. tramvaja maršrutā varētu sākt kursēt vēl pirms augusta.

Atjaunojot tramvaja kustību pa pamatmaršrutu, tiks atjaunots arī iepriekš spēkā esošais kustības saraksts no galapunktiem un reisu apjoms, darba dienās veicot 114 reisus, bet brīvdienās 68 reisus.

5. tramvaja maršruts kartē
5. tramvaja maršruts kartē

Tāpat būs izmaiņas vairāku pieturvietu novietojumā un to skaitā:

  • pieturvietas "Dārza iela" un "Eiženijas iela" abos kustības virzienos ir apvienotas un pārvietotas. Pieturvietām ir piešķirs jauns nosaukums – "Pulka sēta". 
  • Pieturvietai "Saldus iela", virzienā no Mīlgrāvja, nosaukums paliek nemainīgs, bet pieturvieta "Slokas iela" arī pārdēvēta par "Saldus ielu". Abām pieturvietām ir mainīts novietojums. 
  • Pieturvietas "Buļļu iela" (abos virzienos), "Lilijas iela" (virzienā no Mīlgrāvja) un "Bēnes iela" (virzienā no Iļģuciema) apvienotas un jaunajā novietojumā pieturvietām piešķirts nosaukums "Buļļu iela". 
  • Pie tramvaju galapunkta Iļģuciemā izbūvētas atsevišķas pieturvietas pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai, abu pieturvietu nosaukums – "Iļģuciems".

RS informēja, ka vienlaikus notiek darbs pie jaunu maršrutu modelēšanas, lai brīdī, kad tiks pabeigti būvdarbi 7. tramvaja maršrutā, kā arī Slokas ielas posmā no Kalnciema ielas līdz Jūrmalas gatvei, 5. tramvaja maršruta atjaunotajā posmā kursētu arī zemās grīdas tramvaji.

7. tramvaja līnijas pārbūve ilgs vēl dažus mēnešus, Latvijas Radio informēja uzņēmumā. Pērn, sākot būvdarbus, uzņēmums solīja, ka uz Ķengaragu zemās grīdas tramvaji brauks jau aizvadītajos Ziemassvētkos.

"Jā, mērķis bija [satiksmi atklāt Ziemassvētkos], bet diemžēl laikapstākļi kaut kādā brīdī uz mēnesi izslēdza būvdarbus. Tas, protams, lika pārgrupēties un pārplānot darbus. Darbi turpinājās, bet diemžēl ne tādos apjomos un ne tajās vietās, kur sākotnēji bija plānoti," sacīja RS valdes loceklis Golubevs.

Būvdarbus, lai zemās grīdas tramvajam pielāgotu sliedes 5. tramvaja maršruta posmam no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems", sāka 2022. gada decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti