FOTO. Pašvaldības iestāžu darbinieki Talsos piketē pret amata vietu un algu samazināšanu

Trešdien, 21. februārī, laikā, kad Talsu novada pašvaldības domes sēdē skata šī gada budžetu un taupības pasākumus, pie domes ēkas plkst. 10.00 sapulcējās pašvaldības kultūras iestāžu darbinieki, protestējot pret plānoto pašvaldības amata vietu un budžeta samazināšanu.

Piketā piedalās aptuveni 200 pašvaldības kultūras iestāžu darbinieki. Pikets paredzēts no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka, lai izstrādātu sabalansētu pašvaldības budžetu 2024. gadam, plānots ieviest virkni taupības pasākumu. Tie tiek skatīti domes sēdē 21. februārī.

Trešdienas domes sēdē tiek skatīts pašvaldības budžets, tostarp iespējamie taupības pasākumi: jautājums par darbinieku skaita un izdevumu samazinājumu līdz 25%, kā arī atalgojuma samazinājumu pašvaldības darbiniekiem par 10%. Finansējuma samazinājums skars visas nozares, tai skaitā izglītību, kultūru un sportu.

Aizvadītajā nedēļā savu nepatiku pret pašvaldības pieprasīto algu samazinājumu un darbinieku atlaišanu izrādīja arī Talsu novada muzejs, rīkojot akciju – apmeklētājiem redzama tikai daļa ekspozīcijas, bet uz durvīm rakstīts – "par 25% mazāk".

KONTEKSTS:

Talsu novada pašvaldības 2024. gada plānotajā budžetā izdevumi par vairākiem miljoniem eiro pārsniedz ieņēmumus. Tāpēc budžeta līdzsvarošanai šogad plāno par 25% samazināt darbinieku skaitu, par 10% griezt algas un mazināt pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas, tostarp skolēnu ēdināšanas izmaksas.

Šajā gadā nebūs pieejams līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo pagalmu labiekārtošanai, vēsturisko ēku atjaunošanai, uzņēmējdarbības attīstīšanai, energoefektivitātes pasākumu veikšanai, kultūras un tūrisma projektu idejām. Izpaliks arī stipendijas jaunajiem speciālistiem pedagoģijā un ārstniecībā.

Budžeta sabalansēšanai Talsu novada pašvaldība lūgs valsts aizdevumu finanšu vadībai 2 miljonu eiro apmērā. Bet, lai tas tiktu piešķirts, pašvaldībai būs jāstrādā, stingri vadoties pēc izstrādātā rīcības plāna, kas ļaus šī gada laikā stabilizēt finanšu situāciju, norādīts domes paziņojumā.

Pēc tam, kad parādījās ziņas par būtisku iztrūkumu budžeta projektā, no amata tika gāzta Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa. Par jauno Talsu novada mēru ievēlēja Andi Āboliņu (Latvijas Zaļā partija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti