Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Ar kādām tendencēm Latvijas ekonomikā jārēķinās turpmāk?

Latvijas Bankas prezidents: Rimšēviča lieta bija smags sitiens pa reputāciju bankai un Latvijai

Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļņemšanas lieta 2018. gadā bija smags trieciens gan Latvijas Bankas reputācijai, gan Latvijas valstij, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Viņš pauda, ka lieta, kurā Rīgas rajona tiesa Jūrmalā trešdien, 20. decembrī, Rimšēvičam piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, ir ļoti nepatīkama. "Jo ātrāk tas process beigsies, jo labāk," sacīja Kazāks, vienlaikus uzsverot, ka lietā gan iesaistīta konkrēta persona par konkrētiem nodarījumiem. Neviens cits Latvijas Bankas darbinieks lietā nav bijis iesaistīts un apsūdzēts.

"Kad 2018. gadā tas notika, tas sitiens pa reputāciju gan Latvijas Bankai, gan Latvijai bija ļoti smags, un arī man, stājoties amatā 2019. gada beigās, viens no galvenajiem uzdevumiem bija atjaunot Latvijas Bankas reputāciju," norādīja Kazāks, paužot, ka tas arī ir izdarīts un sabiedrība Latvijas Bankas darbību vērtē augstu.

"Šobrīd tuvu pie 60% iedzīvotāju Latvijas Bankas darbību vērtē atzinīgi. Esam kaut kur starp baznīcu un sabiedrisko mediju. Cepuri nost," sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Viņš norādīja, ka arī starptautiskajiem partneriem spriedums Rimšēviča lietā ir zināms, tomēr arī viņi saprot, ka runa ir par konkrētu personu. "Man personīgi neviens starptautisks medijs neko šodien prasījis nav," norādīja Kazāks.

KONTEKSTS:

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā pirmās instances spriedumā bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kukuļņemšanas lietā piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem ar liegumu ieņemt valsts un pašvaldību amatus 5 gadus un probācijas laiku uz vienu gadu un vienu mēnesi, kā arī mantas konfiskāciju.

Lietā apsūdzētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz 5 gadiem ar mantas konfiskāciju.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs abus aizturēja 2018. gada februārī.

Ģenerālprokuratūra Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Abi apsūdzētie pēdējā vārdā savu vainu nolieguši.

Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti