Saeimā atgriežas bijušie ministri

Līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu mainās arī 14. Saeimas sastāvs – darbā parlamentā atgriezušies vairāki līdzšinējie ministri, bet Saeimas deputāta mandātu zaudēja politiķi, kuri bija apstiprināti viņu vietā.

Saeimas deputāta mandāts trešdien, 20. septembrī, atjaunots četriem Nacionālās apvienības politiķiem – bijušajai ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei, satiksmes ministram Jānim Vitenbergam, aizsardzības ministrei Inārai Mūrniecei un kultūras ministram Naurim Puntulim. 

Parlamentā atgriežoties Indriksonei, "mīksto mandātu" zaudēja Normunds Dzintars. Atjaunojot mandātu Vitenbergam, darbu Saeimā atstāja Arnolds Jātnieks. Saeimā darbu vairs neturpinās arī deputāti Ģirts Lapiņš un Jurģis Klotiņš, kuri bija apstiprināti uz laiku, kamēr ministra pienākumus pildīja attiecīgi Puntulis un Mūrniece.

Saeimas deputāta krēslā sēdīsies arī trīs bijušie ministri no "Apvienotā saraksta" – Didzis Šmits, kurš Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrajā valdībā bija zemkopības ministrs, bijušais iekšlietu ministrs Māris Kučinskis un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks. Līdz ar to "mīkstos" mandātus zaudēja attiecīgi Ieva Brante, Edgars Putra un Andrejs Svilāns.

Saeimas deputāta mandātu atjaunoja arī bijušajam klimata un enerģētikas ministram Raimondam Čudaram ("Jaunā Vienotība"). Viņa vietā uz laiku bija apstiprināta Viktorija Baire, kura līdz ar to beidza pildīt parlamentārietes pienākumus. Taču viņa atkal iegūs "mīksto mandātu", jo veselības ministra amatā stājies Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība").

Čudars arī varētu nomainīt Abu Meri Saeimas Pieprasījumu komisijas vadītāja amatā, iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija. 

KONTEKSTS:

Saeima 15. septembrī ar 53 balsīm apstiprināja trīs partiju – "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), "Progresīvo" – veidoto Ministru kabinetu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti