Einārs Repše politikā neplāno atgriezties: Ja esmu vajadzīgs Latvijai, tad esmu atrodams

Bijušais premjers Einārs Repše pagaidām politikā neplāno atgriezties. Tas izriet no viņa sacītā intervijā Latvijas Radio. 

Saruna ar Eināru Repši
00:00 / 12:59
Lejuplādēt

Vaicāts, vai viņš neplāno atgriezties politikā, Repše pauda, ka negrasās "katrus piecus gadus sevi piedāvāt". "Pēdējo reizi [12. Saeimas vēlēšanās] ar diezgan labu sarakstu un diezgan labu programmu es startēju vēlēšanās un vēlētāji vēlējās citu. Tātad neatbalstīja," pauda Repše.

Viņš atzina, ka, lai arī politikā neplāno atgriezties, ar padomu gatavs palīdzēt vienmēr.

"Ja es esmu vajadzīgs Latvijai, tad esmu atrodams. Esmu gatavs ar savu padomu vai jebkādā citādā veidā piedalīties. Vadu nelielu sabiedrisku organizāciju – Latvijas nākotnes forums. Esmu griezies pie Latvijas augstākajām amatpersonām ar iniciatīvu formulēt skaidrus, saprotamus, konkrētus ilgtermiņa stratēģiskos mērķus, uz ko varētu viss ierēdniecības korpuss un visi politiķi sinhroni strādāt," sacīja Repše. 

Tiesa pagaidām no vadošajām amatpersonām neesot bijušas "dzirdīgas ausis" Repšes iniciatīvai.

Lūgts komentēt Latvijas dalību Eiropas Savienībā (ES), jo 20. septembrī aprit 20 gadi kopš referenduma par Latvijas iestāšanos ES, Repše vērtēja, ka "dažādi ir gājis". Proti, Latvija esot palaidusi garām daudz iespēju, jau esot Eiropas Savienībā, piemēram, saistībā ar uzņēmējdarbību. 

Repše uzsvēra, ka svarīgākais tolaik un tagad saistībā ar Latvijas dalību ES bija valsts drošība. Viņš uzskata, ka Latvijas dalība ES arī atviegloja valsts iestāšanos NATO. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti