«Rail Baltica» būvdarbu dēļ pārcelta Rīgas Centrāltirgus pietura Gogoļa ielā

Satiksmes izmaiņas skārušas sabiedriskā transporta kustību Gogoļa ielā. Sabiedriskā transporta pietura "Centrāltirgus", kas atradās Gogoļa ielā, tagad pārcelta par aptuveni 50 metriem tālāk uz Zinātņu akadēmijas pusi.

Pietura šobrīd atrodas Gogoļa un Turgeņeva ielas stūrī. Šāda kārtība ieplānota līdz 15. septembrim.

Pie ierastās pieturvietas izvietotas zīmes ar virzienu un attālumu līdz jaunajam pagaidu pieturpunktam.

Izmaiņas notikušas "Rail Baltica" saistītās infrastruktūras izbūves darbu dēļ.

"Šogad vai šovasar darbi, kas notiek Rīgā, manuprāt, ir lielākie, kādi jebkad ir bijuši, līdz ar to neērtības vai apgrūtinājumi, ko rada satiksmes organizācija, protams, ir jūtami visās vietās," atzina Rīgas domes Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Slimbahs. "Ja mēs ejam uz pilsētas centru, redzam šo apgrūtinājumu daudzās vietās."

Centrāltirgus pietura ir viena no noslogotākajām visā Rīgā. Kad tiks pabeigts "Rail Baltica" dzelzceļa pārvads Gogoļa ielā, pietura tiks pārcelta zem pārvada.

KONTEKSTS:

Rīgā Centrālās dzelzceļa stacijas un Centrāltirgus apkārtnē vērienīgos būvdarbus paredz pabeigt līdz septembra vidum. Galvaspilsētas centrā vairākās vietās pārveido krustojumus un ietves un izbūvē veloinfrastuktūru, tādējādi pielāgo vidi topošajam dzelzceļa projektam "Rail Baltica".   Rīgas domes mājaslapā ir publicēta informācija par aktuālākajiem satiksmes ierobežojumiem projekta laikā.

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2026. gada līdz 2030. gadam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti