Pērn pie Babītes notikušās traģiskās avārijas izraisītājai piespriež 5 gadu cietumsodu

Par pagājušajā gadā uz Liepājas šosejas Babītes pagastā izraisīto traģisko avāriju, kurā gāja bojā divi cilvēki, Rīgas rajona tiesa kādai sievietei piespriedusi piecu gadu un trīs mēnešu brīvības atņemšanu.

Prokuratūrā informēja, ka piespriestais sods ir maigāks, nekā tiesas debatēs bija lūdzis prokurors. Prokurors jau lūdzis tiesu sagatavot pilnu spriedumu, lai lemtu par tā pārsūdzēšanu.

2022. gada 8. jūlijā Babītes pagastā kāda 1987. gadā dzimusi sieviete ar viltotu autovadīšanas apliecību vadīja transportlīdzekli "Chrysler Sebring" pa autoceļu Rīga–Liepāja un, veicot apdzīšanu, izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošu kravas auto "Mercedes Benz Actros" savienojumā ar puspiekabi un pretējā virzienā braucošu degvielas vedēju "Scania".

Transportlīdzekļu sadursmes rezultātā "Scania" iebrauca pretējā braukšanas kustības joslā, kur notika sadursme ar automašīnu "Renault Espace".

Pēc sadursmes "Scania" apgāzās un tās cisterna uzkrita virsū automašīnai "Volvo XC90". Ceļu satiksmes negadījuma vietā no gūtajiem miesas bojājumiem mira automašīnu "Renault" un "Volvo" vadītāji. Vēl pieci cilvēki guva dažādas traumas, bet no "Scania" cisternas izlija aptuveni 20 tonnas degvielas.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka apsūdzētā sieviete transportlīdzekli vadīja bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Valsts policijas darbiniekiem viņa uzrādīja viltotu Ukrainas autovadītāja apliecību, kas izdota it kā uz viņas vārda.

Sieviete apsūdzēta pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tā izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi, kā arī par viltota dokumenta izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti