Panorāma

E. Rinkēvičs: Mobilizācija ir Putina izmisuma solis

Panorāma

Panorāma

Traģiskās avārijas izraisītājai – viltota vadītāja apliecība

Traģisko avāriju ar diviem upuriem jūlijā Babītes pagastā izraisīja autovadītāja ar viltotām tiesībām

Autovadītāja, kas 8. jūlijā Mārupes novada Babītes pagastā apdzīšanas manevra laikā izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā no gūtajām traumām gāja bojā divu automašīnu vadītāji, bija ar viltotām braukšanas tiesībām, informēja Valsts policija.

Valsts policijas veiktās izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šī gada 8. jūlijā ap pulksten 12 Babītes pagastā kāda 1987. gadā dzimusi sieviete ar viltotu transportlīdzekļa vadīšanas apliecību vadīja transportlīdzekli "Chrysler Sebring" pa autoceļu Rīga–Liepāja.

Braucot no Rīgas puses Liepājas virzienā, sieviete veica transportlīdzekļu apdzīšanu un izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošu kravas transportlīdzekli "Mercedes Benz Actros" savienojumā ar puspiekabi "Schmits Sko" un pretējā virzienā braucošu kravas transportlīdzekli "Scania" savienojumā ar puspiekabi-cisternu.

Sadursmes rezultātā kravas auto "Scania" iebrauca pretējā braukšanas kustības joslā, kur notika sadursme ar transportlīdzekli "Renault Espace". Pēc šo transportlīdzekļu sadursmes kravas transportlīdzeklis "Scania" apgāzās un tā puspiekabe-cisterna uzkrita virsū transportlīdzeklim "Volvo XC90".

Ceļu satiksmes negadījuma vietā no gūtajiem miesas bojājumiem mira automašīnu "Renault" un "Volvo" vadītāji.

Izmeklēšanā arī atklājies, ka traģēdijas izraisītājas it kā Ukrainā izdotā vadītāja apliecība patiesībā ir viltota. 

Valsts policijas Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja galvenais inspektors Arvis Ješkins norādīja: "Transportlīdzekļa vadītāja uzrādīja Ukrainas izdotu vadītāja apliecību kā savu un īstu, bet tomēr izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka šī vadītāja apliecība ir viltojums."

20. septembrī izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta, un tā nodota Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc diviem Krimināllikuma pantiem:

  • par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tā izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi (Krimināllikuma 260. panta trešā daļa). Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz septiņiem gadiem;
  • par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu (Krimināllikuma 275. panta pirmā daļa). Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti