Dienas ziņas

Saeimas komisija spriež par lojalitātes prasību

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rogovkā pazudusī Justīne atrasta mirusi

Rogovkā pazudusī septiņgadīgā Justīne atrasta mirusi; aizturēts meitenes tēvs un pamāte

Kopš maija sākuma plaši meklētā septiņgadīgā Justīne Reinikova, kura bija pazudusi Rēzeknes novada Rogovkā, atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem, informēja Valsts policija. Aizdomās par slepkavību aizturēts viņas tēvs un pamāte, ziņo Latvijas Televīzija (LTV).

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Sākotnēji kā meitenes pazušanas versija tika izskatīta iespēja, ka viņa pati pametusi mājas pagalmu un devusies prom nezināmā virzienā. Vienlaikus jau kopš pirmajām pazušanas dienām likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret meitenīti, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums. Policija sāka kriminālprocesu, šķetinot meitenes pazušanas lietu.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, policisti pēc pusotra mēneša darba 20. jūnija naktī aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja divas personas. Saistībā ar slepkavību savā dzīvesvietā aizturēts meitenes tēvs un pamāte.

Tikmēr Nautrēnu pagasta pārvaldē Latvijas Radio pastāstīja, ka otrdienas rītā pie ģimenes mājas Rogovkā redzēts, ka policijas busiņos iesēdināti un aizvesti ģimenes locekļi. Iemesli gan viņiem nebija zināmi.

"No rīta pirms astoņiem bija divi busiņi. Tā kā viņu pagalmā iegriezušies. Un policijas mašīnas vēl bija. Un tad viņus arī...Vēl bērna ratiņus iecēla busiņā tajā, un viņus aizveda projām. Tur mazi bērni, nav, ko atstāt. Es domāju, arī to puiku, kam 15 gadi, viņš arī nepilngadīgs. Es pieņemu, ka visus, jo mēs te viņu neredzam kaut kur.

Nu, es tā vairāk redzēju, ka viņa [pamāte] iekāpa ar to bērniņu ratiņos. Par to tēvu mums arī saka, ka naktī viņu – ar rokudzelžiem viņš bija un tā.

Bet to jau mēs naktī neredzējām. Mēs objektīvi varam pateikt par to, ko mēs redzējām," sacīja Rēzeknes novada Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska.

Meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas.

Valsts policijā sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos (Krimināllikuma 117. pants). Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd abas personas atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā, un tuvākajās dienās tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, ir nozīmētas ekspertīzes, piemēram, saistībā ar nāves cēloņu noteikšanu. Ņemot vērā, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē, šobrīd no plašākiem komentāriem Valsts policija atturas.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova piektdien, 5. maijā, ap plkst. 19 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā, un nebija atgriezusies, kā arī nebija zināma viņas atrašanās vieta.

Meitenes meklēšanā tika iesaistīti lieli policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija divas reizes mainīja meklēšanas taktiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti