1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1 Gundars Rēders: Jānis Slaidiņš

1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1. Prezidents Egils Levits

Levits izsludinātu Saeimas vairākuma atbalstītu likumu par viendzimuma pāru laulībām

Valsts prezidents Egils Levits izsludinātu likumu par viendzimuma laulību legalizēšanu, ja par to būtu Saeimas vairākums un sabiedrība, Levits sacīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu".

Valsts prezidents norādīja, ka jautājums par viendzimuma pāru laulībām ir jādiskutē sabiedrībai. "Tas ir sabiedrības jautājums, un šķiet, ka sabiedrība pašlaik ir sašķelta šajā jautājumā. Tas ir vērtību jautājums, un vērtību jautājumos katram var būt sava nostāja," sacīja Levits.

Šobrīd tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere meklējot pragmatiskus risinājumus, lai sakārtotu viendzimuma pāru tiesības, norādīja Valsts prezidents.

Tomēr Levits sacīja, ka izsludinātu likumu par viendzimuma pāru laulību legalizēšanu, ja par to būtu Saeimas un sabiedrības vairākums.

"Ja Saeimas vairākums un sabiedrības vairākums būtu par to, ka Latvijā būtu jālegalizē viendzimuma laulības, es šo likumu, protams, izsludinātu," pauda Levits.

Šādu lēmumu 20. jūnijā pieņēma Igaunijas parlaments.

KONTEKSTS:

Igaunijas parlaments otrdien, 20. jūnijā, atbalstīja viendzimuma laulību legalizēšanu. Igaunija kļūs par pirmo Baltijas valsti, kurā būs atļautas viendzimuma laulības.

Igaunijā laulība starp diviem pieaugušajiem neatkarīgi no viņu dzimuma būs iespējama no 2024. gada. Likums vēl jāapstiprina Igaunijas prezidentam Alaram Karisam.

Tikmēr Saeimas Juridiskā komisija pērn decembrī lēma neturpināt 13. Saeimā sākto darbu pie Civilās savienības likuma. Tas nozīmē, ka 14. Saeimas deputāti nelems par likumprojektu, kas aizsargātu visu ģimeņu tiesiskās attiecības, kā to 2020. gada spriedumā prasīja Satversmes tiesa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti