Konceptuāli vienojas – valsts pārņem Daugavpils reģionālās slimnīcas daļas

Sarunās starp finanšu grūtībās nonākušo Daugavpils reģionālo slimnīcu, tās lielāko kapitāldaļu turētāju – Daugavpils pašvaldību – un Veselības ministriju panākta konceptuālā vienošanās, ka valsts pārņems daļu slimnīcas kapitāldaļu, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Edgars Labsvīrs.

Viņš atklāja, ka līdz šī gada beigām plānots izstrādāt ceļa karti, kā nākamgad notiks slimnīcas pārņemšana un pārvaldības maiņa, taču nevēlējās nosaukt precīzas daļas un to, par kādam summām ir runa.

Labsvīrs arī norādīja, – tas nozīmē, ka Veselības ministrija garantēs slimnīcas darbības nepārtrauktību, nākamgad valsts pārņems daļu no slimnīcas kapitāla un noteiks, kā turpmāk slimnīcu finansēs un kā tā funkcionēs.

Pēc tam ministrijai, visticamāk, būs lielāka teikšana attiecībā uz atalgojuma politiku slimnīcā, cenrāžiem, infrastruktūras attīstību un citiem procesiem slimnīcā.

Labsvīrs arī uzsvēra, ka slimnīcas pakalpojumi un to daudzveidība nesamazināsies.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") tikšanās laikā norādījis uz nepieciešamību valstij iesaistīties reģionālā līmeņa slimnīcu pārvaldībā, jo tas ļautu nodrošināt ciešāku augstākā līmeņa – klīnisko universitātes slimnīcu un reģionālā līmeņa slimnīcu – savstarpēju sadarbību un integrāciju, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības, kvalitātes un efektivitātes uzlabošanos iedzīvotājiem visā valsts teritorijā, paziņojumā medijiem informēja Veselības ministrija.

Veselības ministrijas iesaistīšanās Daugavpils slimnīcas pārvaldībā tiks īstenota kā pirmais solis, īstenojot visaptverošu slimnīcu tīkla reformu visā Latvijā, teikts ministrijas paziņojumā.

KONTEKSTS:

Daugavpils reģionālā slimnīcā paliek parādā nu jau ne tikai piegādātājiem, bet arī darbiniekiem. Ārstiem, kuru alga pārsniedz 2000 eiro, daļu samaksas par darbu pārskaitīs nākamajā gadā, bet parāds piegādātājiem mērāms 6 miljonos eiro.

Jaunā slimnīcas valde, kas oktobrī nomainīja līdzšinējo vadītāju Grigoriju Semjonovu, izpētījusi, ka parādi sāka krāties šī gada februārī. Slimnīcas lielākais kapitāldaļu turētājs ir Daugavpils pašvaldība, kurai pieder gandrīz 90%, bet Daugavpils savu naudu slimnīcā, lai palīdzētu risināt šo situāciju, neieguldīja.

Slimnīcā jau septembra sākumā cēla trauksmi par naudas trūkumu. Gada sākumā, kad Semjonovs pirmo reizi brīdināja par tuvojošos bankrotu, lēsts, ka šogad pietrūkst 10 miljonu eiro. "Savelkot jostas" un saņemot atbalstu no valsts, summa sarukusi līdz 7,6 miljoniem eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti