Iedzīvotāju aptauja: vairākums garkalniešu vēlas pievienoties Ādažu novadam

No 30. oktobra līdz 28. novembrim tika organizēta Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna projekta publiskā apspriešana un iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 21% no Garkalnes pagasta balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, un vairākums – 64% – atbalstīja pievienošanos Ādažu novadam, informēja Ropažu novada pašvaldība, kurā pašlaik ietilpst Garkalne.

Publiskās apspriešanas laikā Ropažu novada pašvaldībā tika saņemts viens fiziskas personas iesniegums, Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā tika saņemti 15 priekšlikumi, savukārt uz publiskās apspriešanas sanāksmi ieradās vairāk nekā 100 dalībnieku.

Aptaujas mērķis bija noskaidrot Ropažu novada iedzīvotāju, tostarp tieši Garkalnes pagasta iedzīvotāju, viedokli par Garkalnes pagasta sadalīšanu un vēlamajiem robežu grozīšanas risinājumiem.

Kopumā aptaujā piedalījušies 2019 dalībnieki jeb 7,04% no Ropažu novada 28 691 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem.

Uz jautājumu "Ja Jūsu norādītā dzīvesvieta vai nekustamais īpašums atrodas Garkalnes pagastā, vai tas jāpievieno Ādažu novadam?" kopumā atbildes snieguši 1920 respondenti. Ar "Jā" atbildēja 1231 jeb 64,11% no visiem aptaujas dalībniekiem, "Nē" atbildēja 583 jeb 30,36% respondenti, savukārt "Nav ne nekustāmā īpašuma, ne deklarētā adrese" atbildēja 88 respondenti, 18 dalībnieki nesniedza nekādu atbildi.

No 11 345 Garkalnes pagasta iedzīvotājiem tiesības piedalīties aptaujā bija 7866 iedzīvotājiem. Tā kā savu viedokli ir izteikuši 1665 garkalnieši, tas atbilst 21,17% no visiem Garkalnes pagasta balsstiesīgajiem.

Aptaujā ir noskaidrots Garkalnes pagasta iedzīvotāju viedoklis par sava ciema piederību vienam vai otram novadam. Visaktīvākie bija Baltezera, Mazajam Baltezeram pieguļošās Garkalnes pagasta Baltezera ciema daļas un Bukultu iedzīvotāji, kuri arī visbiežāk savās atbildēs norādījuši, ka vēlas, lai šie ciemi būtu Ādažu novadā.

Publiskā apspriešana un iedzīvotāju aptauja tika rīkota, pamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas nosaka, ka Ropažu novada pašvaldība līdz 2023. gada 31. decembrim apstiprina Garkalnes pagasta sadalīšanas plānu un nosūta to Ādažu novada pašvaldībai.

Aptaujā varēja piedalīties ikviens Ropažu novada iedzīvotājs, kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu un vismaz 6 mēnešus pirms aptaujas sākuma ir deklarējis savu dzīvesvietu Ropažu novadā, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieder nekustamais īpašums Ropažu novadā. Iespēju piedalīties aptaujā izmantoja četri 16 gadus veci un astoņi 17 gadus veci Ropažu novada iedzīvotāji, savukārt vecākajai aptaujas dalībniecei balsošanas brīdī bija 93 gadi.

Lēmumprojekts par Garkalnes pagasta sadalīšanas plānu pirms tā apstiprināšanas domē šonedēļ, 21. decembrī, tiks izskatīts Ropažu novada domes Finanšu komitejā. Komitejas sēdē ir uzaicināti piedalīties pārstāvji no iedzīvotāju konsultatīvajām padomēm, Ādažu novada pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Rīgas plānošanas reģiona.

KONTEKSTS:

Sākotnēji garkalnieši cīnījās par Garkalnes novada saglabāšanu, bet, kad saprata, ka tas nebūs iespējams, tad cīnījās par pievienošanos Ādažiem, bet beigu beigās nonāca Ropažu novadā.

Taču administratīvi teritoriālās reformas likumā jau bija paredzēts, ka līdz šī gada 31. decembrim ar iedzīvotāju iesaisti Ropažu novadam jāizlemj, kā pārdalīt Garkalnes pagastu, daļu pievienojot Ādažu novadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti