Dienas ziņas

Slimnīcās aug pieprasījums pēc asins komponentiem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Garkalnes iedzīvotājiem jāizšķiras par pagasta sadalīšanu

Iedzīvotājiem būs iespēja izlemt par Garkalnes pagasta sadalīšanu

Kā sadalīt Garkalnes pagastu – tas drīzumā būs jālemj pagasta iedzīvotājiem, informēja Ropažu domē. Teritorijas sadalīšanu starp Ropažu un Ādažu novadiem nosaka likums un pašlaik iedzīvotājiem piedāvāti trīs varianti, kā pagastu sadalīt. Tie sagatavoti tehniski, tāpēc paralēli sabiedriskajai apspriešanai notiks arī iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu, kā Garkalnes sadalīšanu saredz viņi.

Sākotnēji garkalnieši cīnījās par Garkalnes novada saglabāšanu, bet, kad saprata, ka tas nebūs iespējams, tad cīnījās par pievienošanos Ādažiem, bet beigu beigās nonāca Ropažu novadā.

Taču administratīvi teritoriālās reformas likumā jau bija paredzēts, ka līdz šī gada 31. decembrim ar iedzīvotāju iesaisti Ropažu novadam jāizlemj, kā pārdalīt Garkalnes pagastu, daļu pievienojot Ādažu novadam.

Iedzīvotājiem būs iespēja izlemt par Garkalnes pagasta sadalīšanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Trīs sadalīšanas varianti 

Ropažu novada domes deputātiem iesniegtā informācija liecina, ka Garkalnes pagasta sadalīšanas projekta pirmais variants paredz nelielas pagasta teritorijas pievienošanu Ādažu novadam.

Tas paredz Ropažu un Ādažu novada robežas sakārtošanu desmit vietās, lai īpašniekiem atvieglotu sava īpašuma apsaimniekošanu, padarītu iespējamu vēlamo zemes gabala izmantojumu, kā arī atvieglotu Pašvaldību likumā deleģēto pienākumu izpildi pašvaldībām.

Pirmajā variantā Ādažu novada valdījumā nododamo teritoriju kopējā platība ir 28,77 hektāri un tajā deklarēti 56 iedzīvotāji.

Otrais variants paredz Bukultu, Priedkalnes, Baltezera un Sužu ciema, kā arī dabas teritoriju, Jaunciema kapu teritorijas daļas un iepriekš minēto pirmā plāna varianta vietu pievienošanu Ādažu novada teritorijai.

Otrajā variantā Ādažu novada valdījumā tiktu nodota 3130 hektārus liela teritorija, kurā deklarēts 3021 iedzīvotājs

Trešais Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna variants paredz pirmajos variantos paredzēto teritoriju, kā arī vēl Priežleju un Garkalnes nodošanu Ādažu novada valdījumā.

Trešajā variantā Ādažu novada valdījumā nododamo teritoriju kopējā platība ir 6056 hektāri un tajā deklarēts 5121 iedzīvotājs.

Trīs iespējamie pagasta sadalīšanas varianti ir sagatavoti tehniski, bez iedzīvotāju iesaistes. Pārmaiņas tiek gatavotas pēdējā brīdī, jo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija bija lūgusi Ropažiem nogaidīt, domājot, ka plāna izstrādes termiņu Saeima atliks uz vēl vienu gadu, taču tā nenotika, līdz ar to vēl notiks iedzīvotāju uzklausīšana.

Iedzīvotājiem būs dota iespēja izlemt pašiem

Iedzīvotājiem ir iespēja savu viedokli izteikt iedzīvotāju aptaujā no 30. oktobra līdz 28. novembrim. Aptauja norisinās portālā "Manabalss", un tā notiks paralēli sabiedriskajai apspriešanai. Tās mērķis ir apvienot pēc iespējas vairāk iedzīvotāju viedokļus, lai izstrādātu Garkalnes sadalīšanas plānu, kas visvairāk atbilst sabiedrības interesēm. Piedalīties aptaujā var arī pagastu pārvaldēs klātienē.

Ropažu domes priekšsēdētāja Vita Paulāne ("Latvijas Attīstībai") norādīja, ka iedzīvotāji pašvaldībās nozīmē ne tikai viņa ienākumu nodokļa daļu vietvaru budžetā, bet arī viņa vajadzības – skolas, bērnudārzi, celiņi.

"Un būtībā jau tas ļoti nemaina esošās vai nākamās pašvaldības budžeta iespējas, te vairāk ir tā izsvēršanās, tā piederības sajūta un pakalpojumu pieejamība. Cik man ir svarīgi, vai es gribu uz centru aizbraukt vai saņemt to pakalpojumu klientu apkalpošanas centrā. Katrs pats cilvēks to zina vislabāk," norādīja Paulāne.

Latvijas Radio trešdien uzrunātie iedzīvotāji Garkalnes ielās lielākoties īsti par gaidāmo sadalīšanu neko nezināja.

Vairāki cilvēki arī godīgi atzina, ka viņiem dzīvē nekas daudz nav mainījies kopš Garkalnes pievienošanas Ropažiem. Līdz ar to viņi arī īpaši neiespringa uz sadalīšanu, teica, ka sadzīvos ar visiem. Citi savukārt cer, ka izdosies panākt pievienošanos Ādažiem.

Viena no iedzīvotāju pieminētajām problēmām ir arī transports starp novada centru un Garkalni pašlaik. Ropažu novada dome atrodas Ulbrokā, un tiešā transporta uz to nav. Ir jābrauc caur Rīgu. Un tas īpaši bija būtiski vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti