Alūksnes novadā šoferu slimošanas dēļ atcelti 12% autobusu reisu

Alūksnes novadā piektdien, 19. janvārī, atcelti astoņi autobusu reisi. Kopumā pēdējo dienu laikā atcelti kopumā jau 24 braucieni. Iemesls – uzņēmumā "Gulbenes autobuss" slimo vairāk nekā puse šoferu. Lai problēmas mazinātu, pašvaldība skolēniem vairākas reizes ir norīkojusi savu transportu.

Alūksnes un Gulbenes pusē nekursē daļa autobusu
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Visus reisus varētu atsākt pirmdien

Uzņēmums "Gulbenes autobuss" pasažierus pārvadā Gulbenes un Alūksnes apkārtnē. Lielas problēmas skārušas Alūksnes pašvaldību, kur jau trešo dienu uzņēmumam nākas atcelt daudz reisu. Piektdien tie ir astoņi, kas ir 12% no visiem šodienas reisiem Alūksnes apkārtnē. Četri reisi atcelti no rīta, bet pārējie četri – pēcpusdienā. Tāpēc iedzīvotājiem var būt grūtības nokļūt no sava ciema uz Alūksni.

No kopumā 24 atceltiem reisiem piecos gadījumos pašvaldība nodrošinājusi savu transportu, lai skolēni varētu nokļūt skolā un atpakaļ uz mājām, taču pārvadāt citus pasažierus vietvara nedrīkstot.

Pārvadājumus "Gulbenes autobuss" nevar veikt gripas dēļ – patlaban slimojot deviņi no 17 šoferiem. Uzņēmumā skaidroja, ka divus šoferus izdevies piesaistīt, taču visus reisus tik un tā neizdodas izpildīt.

Uzņēmuma valdes loceklis Gundars Kristapsons atzina, ka

reisus nāksies atcelt arī gaidāmajās brīvdienās, taču atcelto reisu būs mazāk nekā šajās dienās.

Pirmdien uzņēmums sagaidot divus šoferus, tāpēc, iespējams, jau pirmdien Alūksnes pašvaldībā varētu izpildīt visus reisus.

"Ar pirmdienu divi šoferi mums nāk klāt. Esam atraduši vēl vienu šoferi no mūsu paša "Gulbenes autobusa" Gulbenes filiāles un viens mums nāks palīgā no Balvu autobusu parka šoferiem. Tādā ļoti optimistiskā variantā [var] teikt, ka varbūt pirmdien mēs visus [reisus] varētu izpildīt, bet, protams, jābūt mazliet piesardzīgam," sacīja Kristapsons.

Lai problēmu mazinātu, Gulbenes dome gatava piedāvāt arī savus šoferus.

Draud sods

Par neizpildītajiem braucieniem pārvadātājam draud sods, kas mērāms simtos eiro, teica Autotransporta direkcijā, norādot, ka precīzs soda apmērs būs zināms mēneša beigās. Direkcijā arī norādīja, ka pārvadātājiem informācija par reisu izmaiņām jānodrošina visos iespējamos kanālos, arī autoostās.

"Mēs jau tos reisus nepildījām [ne jau] tādēļ, ka mēs kaut ko nesaorganizējām vai tā tālāk. Par tiem sodiem – tas tiek noteikts līgumā. Tad jau skatīsimies. Tomēr uz šo mazliet cilvēciski jāpaskatās. Tas nav apzināts pārkāpums, ka mēs nepildītu sliktas tehnikas vai vēl [kāda iemesla] dēļ. Ja kolektīvā saslimst 50% darbinieku, jebkuram kolektīvam radīsies problēma," skaidroja Kristapsons.

Autobusu nesagaidīja

Alūksnes novadā atcelto autobusu dēļ ar grūtībām saskārusies kāda iedzīvotāja, kura vēlējās palikt anonīma. Viņa stāstīja, ka vakar no rīta pēc naktsmaiņas vēlējusies nokļūt uz ciemu Strautiņi, taču autobuss tā arī nepienāca.

"Pie autoostas parādās tikai viens autobuss. Tas ir uz Api. Tas aiziet. Stāv vēl viena sieviete. Viņa izmisīgi tam Apes [autobusa] šoferim jautā un rāda sarakstiņu, kā autobusi kursē. No tā sapratu, ka kaut kas ir mainījies. Izrādās, ka autobuss nekursēs. Šoferis tā saka. Tad es paņemu un paskatos Alūksnes novada mājaslapā – tur no rīta ir ielikts, ka autobuss nekursēs," pastāstīja iedzīvotāja. 

Lai nokļūtu uz Strautiņiem, sievietei nācās vērsties pie paziņas, kas viņu nogādājis galamērķī. Viņa stāstīja, ka tobrīd pilsētas autoosta vēl bija ciet, turklāt informācijas par izmaiņām pie autoostas nebija.

"Cilvēks, strādājot vai no rīta agri pamostoties, ne vienmēr gaida tādu satricinājumu, ka pēkšņi es tieku līdz pilsētai un no pilsētas man vairāk ceļa tālāk nav," pauda iedzīvotāju..

Problēmu izprotot arī kapitālsabiedrības turētājs – Gulbenes pašvaldība.

"Līdzīgi kā ir ar tiem jaunajiem dzelzceļa vilcieniem. Negribas kaut ko salīdzināt vai piesaukt, bet visbiežāk informācijas trūkums ir kaitinošākais. Ja laikus pabrīdina vai pasaka, ka nebūs, lai [pasažieri] negaida, nerēķinās, tad meklē citu alternatīvu," norādīja domes vadītājs Andis Caunītis (Latvijas Reģionu apvienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti