Rēzeknē valsts svētkus svin Latgales Māras pakājē

Svētku gājienā no Latgales kongresa piemineklim līdz Latgales atbrīvošanas piemineklim devās rēzeknieši. Lai arī kādi laiki pienāktu, liesmas iedegšanai lāpā un sirdī, pietiek ar dziesmu dzimtajā valodā.

Šovakar Rēzeknē svētku gājiena priekšgalā jaunieši. Tempu viņiem līdzi tur arī vecāka gada gājuma ļaudis.

"Mums patriotiskais mēnesis. Mēģinājumos dziedam patriotiskas dziesmas. Svētku sajūta ir," saka folkloras kopas "Rūta" dalībniece Irēna.

Pakalna galā stafeti dziedāšanā pārņem koris un muzikants Juris Ostrovskis. Līdz ar politiķiem un garīdzniekiem savu vēlējumu te pauda arī jaunietis, kam īpašs gods stāvēt blakus Latvijas karogam. Viņa senčiem to nācās slēpt.

"Īsts karogs bija sadalīts trīs daļās un sarullēts strēmelēs. Tagad viņš plīvo mūsu mājās. Sašuvām kopā," teic ģimnāzists Adrians.

Vēsajā novembra novakarē uzvirmoja atmiņas par daudziem šīs vasaras svarīgākā un patriotiskā notikuma – Dziesmu un deju svētkiem. 

"Visos Latvijas svētkos mēs svinam latvietību, svinam to, ka mums ir gods būt šeit, gods būt latviešiem," atzīmē dejotājs Sandis.

Latvijai šodien 105, bet deju kolektīva biedram Ervīnam – 17. Jautāts, ko novēlē Latvijai 105. dzimšanas dienā, Ervīns saka: "Noteikti vēl vismaz 105 gadu un vēl vairāk. Lai tradīcijas saglabātos."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti