Orleāns sniedz skaidrojumu KNAB par iespējamām aplokšņu algām «Vienotībā»

Partijas "Vienotība" ilggadējais biroja vadītājs Normunds Orleāns pirmdien, 18. martā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) sniedzis papildu paskaidrojumus  par viņa un citu partijas darbinieku it kā ilgstoši saņemtajām aplokšņu algām.  

Orleāns Latvijas Televīzijai atklāja, ka iesniedzis arī vēl savā rīcībā esošos papildu pierādījumus par apstākļiem, kā tas notika, un arī sarakstes.

"Šodien vajadzēja sniegt papildu skaidrojumu, kuri cilvēki saņēma. Tas bija svarīgi, jo cilvēki baidās, noliedz to. Par to lai lemj pārbaudošās iestādes. Otrs variants bija par nedeklarētajiem kampaņas izdevumiem, kuri nav uzrādīti. Ļoti nožēlojami, ka VID neko nav darījis.

Piemēram, kā aplokšņu algu saņēmēji varēja ar minimālo algu nomaksāt auto līzingu un ceļot," sacīja "Vienotības" ilggadējais biroja vadītājs.

KNAB solījis Orleānam, ka pārbaude varētu tikt pabeigta mēneša laikā.

KONTEKSTS:

Partijas bijušais darbinieks Orleāns "TV3" raidījumam "Nekā personīga" stāstīja, ka "Vienotība" saviem darbiniekiem maksājusi "aploksnēs". "Aplokšņu algas" maksātas viņam un vēl vismaz desmit citiem partijas biroja darbiniekiem. Šāda prakse sākusies ap 2017. gadu, kad partija bija nonākusi finansiālās grūtības.

Politiskais spēks pārmetumus sauc par meliem; apsūdzības vērtē KNAB.

"Vienotība" norādījusi, ka 2023. gada 16. novembrī vērsusies KNAB, sniedzot informāciju par Orleāna izteiktajām apsūdzībām un informējot par gatavību jebkādā veidā sadarboties, sniedzot visa veida informāciju, kas nepieciešama.

Partijas "Vienotība" valde lēma Orleānu no partijas izslēgt un vērsties pret viņu par reputācijas graušanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti