De Facto

Uz deflācijas sliekšņa

De Facto

Teju puse zemessargu nav pārreģistrējušies dienestam

Rīgas nauda - "Saskaņas" arodbiedrībai

Arī «Rīgas namu pārvaldnieks» dāsni baro «Saskaņai» lojālo arodbiedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

 

Ne tikai "Rīgas satiksme", bet nu jau arī "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) iepludina lielas naudas summas ar partiju "Saskaņa" saistītajā arodbiedrībā LABA, turklāt uzņēmumā atrasts arī jauns, iedarbīgs līdzeklis, kā darbiniekus piespiest iestāties šajā organizācijā, atklājis LTV raidījums "De facto".

Saskaņā ar jaunu koplīgumu, ko noslēdzis pašvaldības uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" un arodbiedrība LABA, ik mēnesi tai pienākas noteikta naudas summa – par arodbiedrības mērķu (kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, dažādi pabalsti) realizāciju.

Taču gan no pārvadātāja, gan no "Rīgas namu pārvaldnieka" arodbiedrība nesaņem šo naudu pati, tā sākumā nonāk pie starpnieka - "Arodbiedrību koordinācijas centra".

Par līdzekļu godīgu apsaimniekošanu liek šaubīties tas, ka līdzīga shēma jau vairākus gadus tiek īstenota arī "Rīgas satiksmē", no tās LABA 2013.gadā saņēma 1,2 miljonus eiro.  Valsts kontrolei pērn bija nopietni iebildumi pret to, kā koordinācijas centrs naudu tērē. Piemēram, iepērkot pilnīgi jaunus auto tā vadībai. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs iepriekš atklāja, ka nauda, ko pastarpināti no "Rīgas satiksmes" saņem arodbiedrība LABA, tūlīt tiek pārskaitīta uz citu firmu kontiem, nevis to izlieto tiem mērķiem, kas uzskaitīti arodbiedrības statūtos.

To, cik "Arodbiedrību koordinācijas centrs" saņem no "Rīgas namu pārvaldnieka", uzņēmums slēpj pat no Valsts darba inspekcijas. Arī arodbiedrības LABA vadītājs Raimonds Gailis, Rīgas domes deputāts no "Saskaņas", nevēlas "De facto" žurnālistiem nosaukt šo summu.

Ja pieņem, ka finansējuma modelis ir līdzīgs, kā jau tas ir "Rīgas satiksmei", tad mūsu aprēķini liecina, ka "Rīgas namu pārvaldnieks" varētu pārskaitīt arodbiedrībai LABA no 286 000 līdz pat 860 000 eiro gadā.

Neskatoties uz to, "Rīgas namu pārvaldnieks" vairs nevar atļauties pirkt saviem darbiniekiem apdrošināšanas polises. Veselības apdrošināšana, kura iepriekš pienācās visiem, tagad būs pieejama tikai Rīgas pašvaldībai lojālās, ar "Saskaņas centru" cieši saistītās arodbiedrības LABA biedriem. "Rīgas namu pārvaldniekam" naudas neesot, bet no saviem līdzekļiem to apmaksās pati arodbiedrība. Par pārskaitījumu no uzņēmuma arodbiedrības virzienā šajā mirklī tiek aizmirsts.

Atrasts perfekts paņēmiens, kā piespiest darbiniekus iestāties "pareizajā" arodbiedrībā. "Atnāca cilvēki; kā es saku, tu esi LABĀ? Viņš saka - jā, es saku – kāpēc tu esi iestājies? Viņš saka: te atnāca LABA pārstāvis, teica – ja tu nestāsies LABA, tu nedabūsi polisi", "De facto" stāsta RNP Kurzemes rajona darba rīkotāja palīdze Brigita Auziņa.

Ja kāds nepieder nevienai arodorganizācijai vai ir citā, medicīnas izdevumi jāapmaksā pašiem. Visvairāk sētnieki satraukti par to, ka no nelielās algas būs jāpērk arī gripas un ērču encefalīta potes.

Kupls biedru skaits arodbiedrībai LABA noder priekšvēlēšanu laikā. Ne vienu vien reizi tās biedri piespiedu-brīvprātīgajā kārtā pulcināti uz "Saskaņas centra" priekšvēlēšanu pasākumiem. Pirms vēlēšanām arodkopu vadītājiem pat lika vākt balsis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti