«Melu detektors»: Vai Īvāns saka taisnību par Krauzes tikšanos ar Krievijas vicepremjeru?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze "bija viens no tiem… bija tāds Krievijas vicepremjers, kas jau pēc sankcijām [..] sēdēja ar viņu pie pusdienu galda. Neviens nezina, ko viņi tur runāja," tā publicists un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns LTV raidījumā "Viens pret vienu" komentēja jautājumu par to, vai šobrīd Latvijas politikā var fiksēt promaskavisku spēku darbību. Taču patiesībā ar Krievijas tā laika vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču 2016. gadā tikās ZZS ministri Jānis Dūklavs, Uldis Augulis un Dana Reizniece-Ozola.

"Es neesmu vispār ar Krievijas pārstāvjiem ticies," tagad saka Armands Krauze, kurš ir pārliecināts, ka Dainis Īvāns iesaistījies "Vienotības" kampaņā.

Sazvanīts Dainis Īvāns atzīst, ka acīmredzot ir sajaucis, un atvainojas par to. "Es viņus visus sametu vienā čupā," saka publicists. Taču joprojām paliek pie tā, ka ZZS politiķis Krauze premjeru Krišjāni Kariņu ir apsaukājis par nacistu. "Sākoties Ukrainas karam, šis cilvēks, Latvijas parlamenta deputāts, paziņo, ka Kariņš ir pielīdzināms nacistiem – absolūtais Krievijas vēstījums!" tā raidījumā vēl teica Īvāns.

Pats Krauze gan komentē arī šo aspektu, precizējot, ka viņš nav saucis Kariņu par nacistu, bet situācijā, kad uz iekšlietu ministrijas Marijas Golubevas  ("Attīstībai/Par!") demisiju bija jāatbild arī ar ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisijas pieprasījumu, teicis, ka "tā ir tāda kolektīvā sodīšana un tā jau nacisti rīkojās. Es teicu, ka Kariņš nevis ir nacists, bet uzvedas kā nacists, kad aicināja Vitenbergu demisionēt. Tam nebija nekāda sakara ar karu."

Vaicāts par to, vai Krauze kā partijas vadītājs zinājis par kolēģu Dūklava, Auguļa un Reiznieces-Ozolas tikšanos ar Dvorkoviču, atbild, ka "tas bija diezgan klusi noorganizēts." Viņš par šādu tikšanos zinājis, bet diskusijas partijā par to nav bijušas. Viņš arī nezinot, ko tā laika ministri ar Dvorkoviču runājuši. "Viņš ar krieviem ir vairāk sadarbojies nekā es. Nevajag putrot visu kopā," vēl piebilst Krauze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti