Panorāma

Krievija izstājas no Melnās jūras "labības darījuma"

Panorāma

Panorāma

Tieslietu padome vērtēs sodu politiku

Pēc prezidenta kritikas Tieslietu padome vērtēs sodu politiku

Tieslietu padome vērtēs sodu politiku korupcijas un valsts drošības lietās, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, kurš pagājušajā nedēļā asi kritizēja prokuratūras darbu šajā jomā, apliecināja Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Valsts prezidents pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda neizpratni ne tikai par 15 500 eiro naudas soda piemērošanu Kremļa propagandistam Maratam Kasemam par nelikumīga intelektuāla un fiziska atbalsta sniegšanu Krievijai, bet arī par nosacīto sodu par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu, kaut likums paredz arī bargākus sodus.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc tikšanās ar prezidentu atzina — konkrēti spriedumi esot arī Tieslietu padomes darba kārtībā.

"Es šobrīd negribu izteikties par konkrētiem spriedumiem, bet ir spriedumi, kuri ir pievērsuši manu uzmanību saistībā ar maigajiem sodiem.

Runa ir par korupcijas noziegumiem, runa ir par noziegumiem pret valsts drošību,"

sacīja Strupišs.

Uz jautājumu, kad izvērtējums gaidāms, Strupišs atzina: "Mūsu kapacitāte ir diezgan aizņemta. Es ceru, ka mēs tam varēsim ķerties klāt uz gada beigām."

Līdz šim Strupišs apstiprinājis, ka Tieslietu padome vērtēs, piemēram, Zemgales rajona tiesas lēmumu no apcietinājuma atbrīvot sievietes vardarbīgo vīru.

Valsts prezidents pēc tikšanās ar Strupišu komentārus žurnālistiem nesniedza, taču ar Preses dienesta starpniecību uzsvēra, ka uzticība tiesu sistēmai ir atkarīga gan no nolēmumu kvalitātes, gan to pamatotības.

"Sabiedrības uzticēšanos ietekmē arī tiesu varas spēja skaidrot tiesu nolēmumus, īpaši lietās par sensitīviem un sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem. [..] Visbeidzot, sabiedrības uzticēšanās tiesu varai atkarīga arī no tiesas nolēmumu efektīvas izpildes. Jo īpaši svarīga ir tiesas nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību izpilde, pretējā gadījumā šis instruments ir neefektīvs," uzsvēris prezidents.

Par sodu politiku un prokuratūras darbu prezidents runās arī otrdien, 18. jūlijā, ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu.

Rinkēvičs pirmdien tikās arī ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu un klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru ("Jaunā Vienotība").

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti