Panorāma

Skolu tīkla sakārtošana – sāpīgi lēmumi

Panorāma

Eksperti: Putins mēģina šķelt Eiropu

VAD otrais iesaukums sācis dienestu

Otrais iesaukums uzsāk aizsardzības dienestu, šoreiz arī divas sievietes

Trešdien, 17. janvārī, valsts aizsardzības dienesta otrais iesaukums sācis dienestu. Sākotnēji uz to bija pieteikušies vairāk nekā 240 jauniešu, taču atlasi izturējuši 125 un atšķirībā no pirmā iesaukuma – ir arī divas jaunietes. Jauniešiem bija iespēja izvēlēties trīs vietas, kur 11 mēnešos apgūt karavīru apmācību.   

Apskāvieni, prieks un arī asaras – tas trešdienas rītā bija vērojams cilvēku sejās pie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rekrutēšanas un atlases centra. Otrā iesaukuma jaunieši, draugu un radu pavadīti, uzsāka 11 mēnešus ilgas gaitas aizsardzības dienestā.

Tāpat kā pirmajā iesaukumā, arī šajā visi jaunie karavīri dienestam pieteikušies brīvprātīgi. Viņiem bijusi iespēja izvēlēties kādu no trim dienesta vietām – Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonu Rīgā, Gaisa spēkus Lielvārdē vai Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi. Bail neesot. Vairāk – saviļņojošs prieks par lielo piedzīvojumu.

"Pagaidām 11 mēneši, man tiešām nav bail no tā. Skatīšos, kas tālāk notiks. Pēc sajūtas – es gaidīju šo dienu vairāk nekā savu dzimšanas dienu," atzina jaunais karavīrs Andris.

Jaunie karavīri Rihards un Uvis stāstīja, ka izdomāja paši pieteikties brīvprātīgi, apgūt jaunas zināšanas. Viņi dienēs Gaisa spēkos Lielvārdē.

Valsts aizsardzības dienesta otrajā iesaukumā kopumā dienēt sāks aptuveni 120 jaunieši, un atšķirībā no pirmā iesaukuma šogad būs arī divas meitenes.

"Dzirdēju, ka radio visu laiku skanēja reklāmas – kļūsti karavīrs. Un kaut kā mana mamma man teica, ka man tas piestāv, kaut kas fizisks. Par to aizdomājos un pēdējā dienā aizpildīju anketu. Domāju – jāizmaina kaut kas un savā dzīvē, kaut kas labs jāizdara," atklāja Ieva, kura dienēs Gaisa spēkos Lielvārdē.

Savukārt Amanda, kura dienēs NBS Štāba bataljonā Rīgā, atzina, ka viņai "pašlaik nedaudz uztraukums, nezinu ko gaidīt. Bet tā – esmu gatava uz visu!"

Arī aptaujātie radi par sava jaunieša izvēli ir gandarīti.

"Tas laikam viņam pašam nāca [prātā], ka tas ir jāizdara. Tā ka būs labi! Esam lepni," atzina jaunā karavīra mamma Kristīne. Viņa dēla ideju atbalsta viennozīmīgi.

Guntis, kurš dienestā pavadīja mazdēlu, sacīja: "Viņš saprot, kur viņš iet un kādēļ ir jāiet un brīvprātīgi, pašam." Jautāts, vai nav bail par mazdēlu, Guntis atzina: "Grūti tā atbildēt jums. Šajā laikā, kas notiek tagad... Bail nav, bet kādam ir jāiet."

Jaunā karavīra mamma Irina arī sacīja, ka viņai ir lepnums. "Es uzskatu, ka katram vīrietim ir jāiet armijā, un viņš man ir brīvprātīgais. Mēs no Kuldīgas, un domāju, būs forši! Būs labi!" pārliecināta ir Irina.

Arī Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks Rihards Rozenbaums ir pārliecināts, ka dienests jauniešiem dos emocionālu stabilitāti un pārliecību par sevi, kas ir svarīgi.

"Jāņem vērā tas, ka daudziem šis ir kā tāds izlūkgājiens, pirms uzsākt profesionālo dienestu. Jo tā ir iespēja paskatīties, kas tam lācītim ir vēderā, 11 mēnešus nodienēt un tad stāties profesionālajā dienestā," norādīja Rozenbaums.

Valsts aizsardzības trešajam iesaukumam brīvprātīgi varēja pieteikties līdz pagājušā gada decembrim. Tam pieteicās 515 jaunieši, taču visi brīvprātīgie atlasi nav izgājuši. Paredzēts, ka jau nākamnedēļ tiks veikta atlase pēc nejaušības principa un februāra sākumā 18 un 19 gadus vecie jaunieši saņems pavēstes. 11 mēnešu ilgais dienests sāksies šā gada jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti