Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt!

«Dod pieci!» līdz otrās dienas beigām riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem saziedoti jau 61 096 eiro

Aizrit sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" otrā diennakts, un zināms, ka līdz šī vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 61 096 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Līdz šim brīdim "Dod pieci!" saņemti jau teju 60 palīdzības pieteikumi. 

Dīdžejs Toms Grēviņš stikla studijā aizvadījis jau 44 stundas, kā laikā turpina uzklausīt gan ziedotājus, gan jomas ekspertus, kas ikdienā strādā ar riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem. 

Organizācijas "Mentor Latvia" izpilddirektore Edīte Zvirbule, viesojoties stikla studijā, norādīja, ka jauniešiem visvairāk ir nepieciešama drošības sajūta un apziņa, ka viņi ir mīlēti. "Jaunieši, ar kuriem strādājam, nereti sarunās uzdod jautājumus par to, kādēļ vecāki nav gatavi saņemties un mainīties, lai viņi būtu mīlēti un gribēti, kāpēc vecāki viņus neatbalsta. Kādēļ vecāki, piemēram, izvēlas dažādas atkarības vai sliktas kompānijas tā vietā, lai rūpētos par saviem bērniem? Mentors – tas ir kāds cilvēks no malas ar savu pieredzi, ar savu dzīves gājumu, un kurš var dot kādu papildu pienesumu," pieredzēs dalījās Edīte Zvirbule.  

Valsts kontroles padomes locekle un 5. revīzijas departamenta direktore Maija Āboliņa dalījās secinājumos par Valsts kontroles revīzijas ziņojumu "Problēmbērni – pieaugušo neizdarības spogulis": "Mēs kā sabiedrība kopumā bērnus sodām, neredzam, kādēļ viņi tā rīkojas un, ja problēmas ir samilzušas, mēs viņus labāk izolējam. Mums kā sabiedrībai ir kopumā jāmaina domāšana. Kamēr mēs paši neradīsim citus principus, kā rīkoties ar bērniem un jauniešiem, tikmēr pārmaiņu nebūs. Mūsu pieaugušo neizdarība pati rada šos "problēmbērnus". Problēma ir pieaugušajos. Problēma nav bērnos." 

Tāpat ik dienu tiek uzklausīti arī paši ziedotāji, kuri dalās ar emocionāliem stāstiem no savas dzīves un notikumiem, kas mudinājuši sniegt palīdzīgu roku riskam pakļautiem jauniešiem.  

Ziedotāja Inga, atbildot uz jautājumu, kādēļ piedalās labdarības maratonā "Dod pieci!", atbildēja, ka savulaik viņas meita saskārusies ar grūtībām. "Es esmu vecāks, kura bērns ir rūpju bērns. Man ir trīs bērni, un meita, kura šobrīd jau ir pilngadīga, bija šajā posmā. Tas bija diezgan skarbs laiks visai mūsu ģimenei – atkarības, iela, dažādas sadursmes ar policiju un tamlīdzīgi." 

Pēdējās diennakts laikā stikla studijā viesojās populāri mūziķi, tostarp Ivans Dorns, Markus Riva, VIŅA, Laime Pilnīga, Goran Gora, Marta Grigale, Bermudu Divstūris un citi.  

Šogad "Dod pieci!" ir vēl kāds īpašs jaunums – apmaiņā pret ziedojumu ir iespējams kļūt par unikālu T-kreklu īpašniekiem. Katra krekla dizainu īpaši "Dod pieci!" ir radījusi kāda Latvijā zināma personība un katrs no tiem pieejams tikai vienā eksemplārā. Katru maratona dienu veikals https://veikals.dod.pieci.lv/ tiks papildināts ar jauniem krekliem un to vērtība noskaidrota atraktīvā izlozē stikla studijā.  

Saņemti jau teju 60 palīdzības pieteikumi 

Kopš 2. decembra "Dod pieci!" sadarbības organizācijas ir saņēmušas jau teju 60 palīgā saucienus. Jauniešiem nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan profesionāļu palīdzība, lai tiktu galā ar atkarībām, gan ļoti praktiska palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un palīdzība, lai sakārtotu sociālo garantiju jautājumus. Pēc palīdzības lielākoties vēršas paši jaunieši, bet tiek saņemti zvani gan no vecākiem, gan pedagogiem, kas nozīmē, ka starp mums ir cilvēki, kas izvēlas ieraudzīt. 

Līdz ar labdarības maratona "Dod pieci!" startu šodien Doma laukumā uzsākta arī pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešanas stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, būs nepārtraukta un notiks arī nakts stundās. Ziedotājam, kas "Dod pieci!" šī gada labdarības mērķim ziedo vismaz 10 000 EUR, ir iespēja kļūt par diennakts skrējiena patronu. Šodien brīvprātīgie skrējēji turpināja vakar uzņēmuma "Balticovo" iesākto garāko labdarības stafeti. Līdz šim vakaram skrējienā piedalījušies jau 102 skrējēji, kopā noskrienot teju 200 kilometrus. Turpmākajās dienās par skrējiena patroniem kļūs arī uzņēmumi "Scandic Fusion", "Merks mājas", "Compensa Life", "Finnfoam" un "Printful".  

Jau šovakar īpašais "Dod pieci!" desmitgades labdarības koncerts 

Šovakar tiešraidē no Zaķusalas izskanēs "Dod pieci!" desmitgades labdarības koncerts, kura laikā būs pieejams tālruņa numurs ziedojumiem – 90204110 (maksa par zvanu 5 EUR). Koncertā uzstāsies Latvijā iemīļoti mūziķi – šī gada maratona himnas autori grupa "Sudden Lights" un Gustavo, Shipsea, Intars Busulis, Dons, Māra Upmane-Holšteine, Aminata, hip-hop apvienība "Kreisais Krasts" un citi. Pasākumu vadīs Latvijas Radio 5 personība Linda Samsonova. "Dod pieci!" labdarības koncertu tiešraidē varēs vērot LTV1 un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī klausīties Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5.  

Ziedojuma iespējas un mērķis

  • No 1. līdz 21. decembrim – tīmekļa vietnē dod.pieci.lv  iespējams apmainīt ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā ar elektronisko norēķinu starpniecību.

  • No 1. līdz 21. decembrim ziedot var visās "Circle K" uzpildes stacijās, kur tiks pieņemti gan skaidras, gan bezskaidras naudas ziedojumi. Šogad, tāpat kā pērn, "Circle K" dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.

  • No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

  • Līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv,  izvēloties projektu "Dod pieci!".

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām. Palīdzībai var pieteikties, sazinoties ar organizācijām, kas norādītas dod.pieci.lv mājaslapas sadaļā "Pieteikt palīdzību!".

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: OPEN Radošais centrs, Resiliences centrs, Pusaudžu resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības centrs, atbalsta platforma "YOU+", labdarības organizācija "Palīdzēsim viens otram", Palīdzēsim.lv, biedrība "Būt brīvai", "House of Hope", Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, "Mentor Latvia", "Laiks jauniešiem", "Esi centrs", "Adventure Therapy Latvia", Zvannieku mājas.

Skaties tiešraidi:

Šogad sabiedriskie mediji palīdzēs riskam pakļautiem jauniešiem 

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" jau desmito gadu notiek īsi pirms Ziemassvētkiem, no 15. līdz 21. decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicina apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem. Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.  

"Dod pieci!" organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir "Luminor banka", "CGI IT Latvia", "AJ Power" un "Circle K", "Velve materiālu sistēmas", komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra "Havas Latvia". "Dod pieci!" palīdz vairāki desmiti uzņēmumu: "Visual Media", "Dscreens", "Omniva", digitālā satura mārketinga aģentūra "New Black", "Printful", "MyFitness", "Sign Box", "Mārupes logi", veikalu tīkls "AlanDeko", mēbeļu ražotājs "ISKU", "Euronics", "Magnum MT", mūzikas preču veikals "Tava skaņa", EgļuPiegade.lv, SIA "December Design", "Lindstrom Latvija", "Toi Toi", apsardzes uzņēmums "Mega sargs", inkasācijas uzņēmums "Brinks", "Rimi", "Skrīveru saldumi", "Gemoss", "Skrivanek Baltic", viesnīca "Gutenbergs".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti