Panorāma

Latvijas vēstures pētniecībai – nepietiekams finansējums

Panorāma

Panorāma

Daļa Rēzeknes domes deputātu paziņo – slimojam

Rēzeknē kvoruma trūkuma dēļ trešo reizi nenotiek domes sēde; daļa deputātu slimojot

Rēzeknē ceturtdien, 16. novembrī, nu jau trešo reizi kvoruma trūkuma dēļ nevarēja notikt pilsētas domes sēde. Tajā klāt bija seši no 13 deputātiem. Vairums sēdi neapmeklējušo Rēzeknes domes deputātu šoreiz iesnieguši attaisnojumu. Opozīcija uzskata, ka bez mēra atstātajā pilsētā turpinās varas spēles, kas nav saprotamas.

Rēzeknes pilsētas domes sēdi ceturtdien neapmeklēja koalīcijas deputāti no partijas "Kopā Latvijai", kuru vada nu jau atstādinātais Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs. Iepriekš viņi pauda vēlmi paātrināt domes atlaišanu un līdz ar to panākt jaunas vēlēšanas.

Atšķirībā no iepriekšējām divām nenotikušajām sēdēm, šoreiz vairums deputātu neierašanās iemeslus minējuši.

Četriem deputātiem esot darba nespēja, diviem – citi iemesli, kas gan netika precizēti. Viens deputāts nav informējis par neierašanās iemesliem.

"Vladimirs Bogdanovs, Igors Sergejevs, Aleksejs Grehovs un Aleksandrs Bartaševičs – darbnespējas lapa. Cits iemesls, bet nav darbnespējas lapa – Olgai Strodei un Kristīnei Kokorevičai. Aleksandrs Irišins nav informējis," uzskaitīja Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai").

Opozīcijas pārstāvji domi šodien apmeklēja pilnā sastāvā.

"Es gaidīju šādu reakciju no deputātiem jau uz otro sēdi. Cilvēks, kurš atrodas slimības prombūtnē, tas ir attaisnots. Un tas var ilgt noteiktu laiku, jāpapēta likumdošana. Bet standarta likumdošanā – tā var ilgt līdz pusgadam," norādīja domes opozīcijas deputāts Juris Guntis Vjakse.

Rēzeknes domes opozīcijas deputāts Juris Guntis Vjakse
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

"Jāuzprasa tiem deputātiem, vai viņi vēlas strādāt vai vēlas taisīt teātri. Kāds ir viņu mērķis šobrīd? Ja būtu skaidra atbilde, ka nevēlas strādāt, lūdzu nolieciet mandātus un ļaujiet domei strādāt. Jātiek galā ar viņu motivāciju. Es nesaprotu, kādas spēlītes viņi spēlē," atzina Rēzeknes domes deputāts Jānis Zeltiņš ("Progresīvie").

Stecs sīkāk, kāpēc kolēģi nav ieradušies, arī nevarēja paskaidrot. Daļa no šodien sēdes neapmeklējošajiem deputātiem kopš pagājušās nedēļas uz telefona zvaniem neatbild, tostarp Bartaševičs. Vēl daļa norādījusi – atbildes meklējamas partijas "Kopā Latvijai" paziņojumā. Tajā izteikta vēlme paātrināt domes atlaišanu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība") to nevēlas rosināt.

"Mēs neplānojam, jo es uzskatu, ka šāda rīcība ir nepieņemama. Tā ir ļaunprātīga varas izmantošana, apzināti to darīt," skaidroja Bērziņa.

Ministre uzskata, ka atradusi citu variantu – samazināt kvorumam nepieciešamo deputātu skaitu. To atbildīgajā Saeimas komisijā skatīs nākamnedēļ, solot, ka izeja no Rēzeknes domes nelemtspējīgumam būs atrasta līdz mēneša beigām.

Rēzeknē nākamā domes sēde paredzēta pēc divām nedēļām.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Bērziņa izdevusi rīkojumu par Rēzeknes domes priekšsēdētāja Bartaševiča atstādināšanu vairākus mēnešus pēc tam, kad tapa zināms, ka pašvaldība nonākusi smagā finansiālā situācijā

Rēzeknē valdošās partijas "Kopā Latvijai" valde uzskata, ka vienīgā pareizā reakcija uz Bartaševiča atlaišanu būtu paātrināt domes atlaišanas procesu un gatavoties ārkārtas vēlēšanām, kas varētu notikt 2024. gadā un kurās partija noteikti startēšot. Šī iemesla dēļ partija jau divas reizes nav sanākusi uz domes sēdi, kā rezultātā tā nav notikusi.

Ja domes sēde nenotiek trešo reizi, Saeimai ir tiesības domi atstādināt, tomēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre aicinājusi deputātus mandātus nolikt pašiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti