Rīta Panorāma

Sācies starptautiskais Kannu kinofestivāls

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV)

Saistībā ar Kariņa specreisiem vairākām personām Valsts kancelejā ierosinātas disciplinārlietas

Bijušā premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo avioreisu lietā Valsts kancelejā vērtē vairāku personu disciplināratbildību, izriet no premjeres Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") sacītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Disciplinārlieta ir ierosināta ne tikai pret Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, bet arī vēl citiem kancelejas darbiniekiem, norādīja Siliņa. Konkrētu skaitu un vārdus gan viņa nevarot nosaukt, jo izmeklēšana neesot premjeres, bet gan Valsts kancelejas rosināta.

Siliņa uzsvēra, ka pēc saņemtajiem Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras norādījumiem Valsts kancelejā ir jānovērš nepilnības iepirkumu jomā.

KONTEKSTS:

Krišjānis Kariņš savā četrus gadus ilgajā premjerēšanas laikā 36 reizes ārvalstu vizītēs devās ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājis vairāk nekā 1,2 miljonus eiro. Vairākos gadījumos dārgie lidojumi izmantoti, lai Kariņš Latvijā varētu atgriezties piektdienas vakarā, pirms brīvdienām.

Kariņš to pamatojis ar nepieciešamību pārstāvēt Latviju un lietderīgu laika plānošanu, jo premjeram paralēli ārpolitiskajiem jautājumiem jārisina arī iekšpolitikas problēmas.

Tikmēr pārbaudi sāka Ģenerālprokuratūra un arī Valsts kontrole, kura secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski.

Kariņa lidojumi izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā, un šī gada martā Kariņš paziņoja par atkāpšanos no ārlietu ministra amata. 

Premjera Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ierosināja dienesta pārbaudi pret Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski saistībā ar bijušā premjera speciālo lidojumu organizēšanu. Citskovski uz dienesta pārbaudes laiku arī atstādināja no amata.

Valsts kanceleja uzskata, ka atbildība par bijušā premjera Kariņa lidojumiem ir jāuzņemas premjera birojam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti