Valsts kontrole vērtēs Kariņa lidojumus ar privātajām lidmašīnām

Valsts kontrole (VK) izvērtēs bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") lidojumus ar privātajām lidmašīnām. Pagājušajā nedēļā jautājums jau skatīts Saeimas komisijā, tomēr, deputātiem nesaņemot sagaidītās atbildes, opozīcijas frakcija "Apvienotais saraksts" vērsās arī pie revidentiem.

VK secinājumus sola veikt pēc iespējas ātri. Šajā gadījumā papildu jautājumus liek uzdot fakts, ka Valsts kanceleja, atskaitoties Saeimai par šiem lidojumiem, sniedza nepilnvērtīgas atbildes, norāda revīzijas iestādē.

Valsts kontroles padomes locekle Inga Vilka norādīja, ka informācijas nesniegšana ir riska faktors: "Uz tādiem, varētu teikt, ļoti konkrētiem jautājumiem nav sniegtas šī informācija. Tas jau arī ir savā ziņā riska faktors, ja vienkārši nesniedz, tad tas ir jau pirmais filtrs.

Ja publiska iestāde kaut ko slēpj, tad, acīmredzot, pašai liekas, ka kaut kas nav vai nu likumīgi, vai nav samērīgi, vai vēl kādas citas problēmas, riski pastāv."

Atbilstoši Valsts kancelejas sniegtajai informācijai, privātos reisus iepriekš izmantojuši arī citi premjerministri. Šādi reisi bijuši arī 2008., 2009. gadā, kā arī 2011. un 2012. gadā. Šajos periodos premjerministra pienākumus pildīja Ivars Godmanis un Valdis Dombrovskis. Vienlaikus iestāde skaidro, ka premjerministri primāri izmanto regulāros reisus, taču retākos gadījumos, ja tie nav pieejami nepieciešamajā laikā, tiek izmantoti speciālie reisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti