Aglonas Dievmātei iedibina savus svētkus

Tūkstošiem ticīgo Latvijā Aglonas Dievmāte ir tā, pie kuras vērsties slimības, neveiksmes laikā vai gluži vienkārši, kad vajag padomu. Pēc Rēzeknes–Aglonas diacēzes bīskapa Jāņa Buļa iniciatīvas pirmo reizi Aglonā atzīmēti svētki, kas veltīti tieši svētbildes radītajam fenomenam.

Jau ierasts, ka ticīgie uz Aglonu dodas augusta vidū. Tad tiek svinēti Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Bet nu, 15. maijā, pirmo reizi atzīmēti Aglonas Dievmātes svētki.

Pie Aglonas Dievmātes svētbildes ticīgie jau vairākus gadsimtus lūdzas, lai saņemtu dāvanas – palīdzību.

"Aglonas Dievmāte ļoti īpaša mūsu ģimenei. Esam daudz arī žēlsirdību izlūguši, esam ar vīru šeit laulājušies un arī abus bērniņus esam šeit izlūguši Dievmātei," pastāstīja Ineta.

"Aglonas Dievmāte mums kā latgaliešiem nozīmē ļoti daudz. Tā ir mūsu aizbildne," sacīja Sandra.

"Dievmāte Aglonā ir mūsu garīgā māte. Kas man šeit patīk, man patīk, ka nejaušu cilvēku šeit ir ļoti maz, jo Aglonas Dievmātei ir tāda brīnišķīga īpašība aicināt bērnus – kā jebkurai mammai. Ja tu jūties Dieva bērns, ja tu jūties Dievmātes bērns, tu šeit esi," sacīja Egita.

Dāvana, ko Aglonas Dievmātes svētkos bīskaps aicināja izlūgt šoreiz, – mieru Ukrainai, Latvijai un visai pasaulei.

"Ja mēs nenosargāsim šo mieru ar lūgšanām, mēs kā ticīgie un citādā veidā, neielaižot mūsu zemē pretinieku, tad arī varēsim dzīvot ar Dieva gribu," sacīja Rēzeknes–Aglonas diacēzes bīskaps Jānis Bulis.

Svētku datums izvēlēts maijā, jo viss šis mēnesis katoļticībā ir veltīts Dievmātes pielūgšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti