Aglonā svinēs Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki augusta vidū ik gadu Aglonas bazilikā pulcē tūkstošiem ticīgo no visas pasaules. Pirmdienas, 14. augusta, vakarā Aglonā risināsies tradicionālais Tautas krustaceļš un pusnakts svētā mise. Svētku galvenā mise paredzēta 15. augusta pusdienā. 

Vakara svētku misi pirmdien plkst. 19. vadīs arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, bet plkst. 22, kā ierasts, bazilikas sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš, kam sekos pusnakts svētā mise. Svētku svinētājiem šogad lūgts būt videi draudzīgākiem un sveces ievietot papīra trauciņos.

Aglonā sākas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Svētku galveno misi 15. augustā vadīs pāvesta sūtnis Baltijas valstīs, arhibīskaps Petars Antuns Rajičs, un to varēs tiešraidē klausīties arī Latvijas Radio.

Pērnā gada septembrī valdība lēma šos svētkus Aglonā atzīt par valsts nozīmes pasākumu, tiem no valsts budžeta atvēlot gandrīz 197 tūkstošus eiro satiksmes, medicīnisko un citu ar drošību saistītu pasākumu organizēšanai.

Uz Aglonu pirmdien un otrdien ir norīkoti vilcienu papildreisi no Rīgas un atpakaļ. Tāpat vilcienu kursēšanas laikiem ir pielāgoti arī autobusu papildreisi maršrutā Preiļi–Aglona–Grāveri. Savukārt tiem, kuri pirmdien Aglonas virzienā dodas ar automašīnu, jāņem vērā, ka pa autoceļiem pārvietojas arī svētceļnieku grupas ceļā uz Aglonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti