Valsts policija publicē norādes rīcībai draudu vēstuļu saņemšanas gadījumā

Pēc šajā nedēļā fiksētajiem gadījumiem, kad simtiem skolu, bērnudārzu un citu iestāžu saņēma draudu e-pastus, Valsts policija (VP) publicējusi norādes, kā šādos gadījumos rīkoties.

VP norāda, ka pēc draudu paziņojuma saņemšanas personai, kura saņēmusi šo paziņojumu, nekavējoties jāzvana VP uz tālruni 110 un jāinformē policija par saņemtajiem draudiem, norādot iestādes vai objekta nosaukumu, adresi, savu amatu, vārdu un uzvārdu, tālruņa numuru. Policijai jānosauc e-pasta saņemšanas laiks, draudu sūtītājs un saņemtās informācijas saturs.

Papildu tam personai jāpārsūta saņemtais e-pasts ar izteiktajiem draudiem uz VP amatpersonas norādīto e-pasta adresi un jāseko policijas norādēm.

Līdz VP atbildes par riska līmeni un nepieciešamo turpmāko rīcību saņemšanai nav nepieciešams veikt nekādas papildus darbības, tai skaitā nav jāizplata informācija par saņemtajiem draudiem, norādījusi VP.

VP norāda, ka tā nekavējoties veiks saņemtās draudu informācijas izvērtēšanu un riska līmeņa noteikšanu. Pēc risku izvērtēšanas VP sazināsies ar e-pastu saņēmēju, sniedzot norādes tālākai rīcībai.

Pēc tam, kad iestādes vai objekta kontaktpersona saņēmusi norādes no VP atbildīgās amatpersonas, tai par saņemtajiem draudiem un policijas norādēm jāinformē sava vadība un jārīkojas atbilstoši norādēm.

KONTEKSTS:

Aptuveni 300 mācību iestādēs visā Latvijā otrdien, 10. oktobrī, saņēma e-pastus par iespējamiem drošības riskiem, līdzīgus draudu e-pastus naktī uz trešdienu, 11. oktobri, saņēma arī aptuveni 400 bērnudārzu. 

Valsts policija norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, draudu līmenis tiek raksturots kā zems un evakuācija iestādēs nav nepieciešama. Policija arī norādīja, ka šāda veida uzbrukumi nav jauni, un šis avots darbojies arī Polijā un ASV.

Arī Valsts drošības dienests (VDD) informēja, ka terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu mainīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti