Panorāma

KNAB izmeklētajā Valmieras lietā liecinieka statusā – bruņutransportieru ražotāji

Panorāma

VARAM: Bartaševičs pārkāpis likumu

Jānis Baiks atstatījis sevi no "Jaunā Vienotības" valdes locekļa amata

Valmieras mērs Baiks pēc KNAB aizturēšanas atstāj «Jaunās Vienotības» valdi

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei"), kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), turpina pildīt amata pienākumus, taču nolēmis aiziet no partiju apvienības "Jaunā Vienotība" valdes.

Vēl ceturtdienas rītā Saeimas plenārsēdē sastaptie partijas "Jaunās Vienotības" valdes locekļi LTV stāstīja, ka uzticas tiesībsargājošajām iestādēm, nekādus paskaidrojumus no sadarbības partijas biedra Baika nav prasījuši un to neplāno arī darīt.

"Pašlaik mēs tiešām nezinām. Bija jau līdzīgs gadījums, kas beidzās ne ar ko. Vēlreiz – arī toreiz un tagad – man nekad nav bijis pamata kā politiķim neuzticēties KNAB, ka viņi darbu veic profesionāli. Bet visi apstākļi ir jānoskaidro. Lieta ir jāizmeklē, un arī šajā gadījumā Valmieras mēram un pašvaldībai kopā ir jāsniedz informācija, jāsadarbojas," norādīja partijas "Vienotības" valdes loceklis Ainārs Latkovskis.

"Jaunās vienotības" valdes loceklis Jānis Reirs pauda, ka "paļaujamies uz tiesībsargājošajām iestādēm, paļaujamies uz to, ka viņi veiks savu darbu kvalitatīvi, un šeit nav iesaistītas tikai Latvijas tiesībsargājošās iestādes, bet arī Eiropas tiesībsargājošās iestādes, un vienkārši ir jāgaida rezultāts".

Dienas gaitā gan tapis skaidrs, ka Jānis Baiks vairs nebūs "Jaunās Vienotības" valdē. Baiks līdz izmeklēšanai apturējis savu darbību partiju apvienības valdē. Viņš uzskata, ka kāds nepamatoti nomelno pašvaldību.

Partijas "Vienotības" valdes loceklis Edmunds Jurēvics atzina, ka "mēs ļoti respektējam Jāņa Baika lēmumu, ka viņš ir nolēmis atstatīt sevi no "Jaunās Vienotības" valdes, lai noņemtu jebkādas reputācijas riskus un arī neradītu jebkādus nepareizus signālus".

KONTEKSTS:

KNAB šonedēļ paziņoja, ka izmeklē krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas. LTV vēstīja, ka lietas ietvaros ticis aizturēts arī Valmieras mērs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei").

Iespējams, projekts, par kuru interesējas KNAB un Eiropas prokuratūra, ir Rūpniecības un eksporta parks. Tā izmaksas ir gandrīz 7 miljoni eiro, no kuriem 4,2 miljoni ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda nauda. Vēl nesen dome paziņoja par jaunas ražošanas ēkas izbūvi, ziņoja LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti