Panorāma

Kultūras ministrija nebūs ZZS pārziņā

Panorāma

Partiju reitingi augustā: līderos JV, ZZS un LPV

KNAB veic kratīšanas Valmierā; aizturēts mērs Baiks

Valmierā KNAB aizdomas par 4 miljonu eiro prettiesisku iegūšanu; aizturēts mērs Baiks

Valmieras pilsētas pašvaldības amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kopā ar vairāku uzņēmumu pārstāvjiem veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldība tās īstenota projekta ietvaros prettiesiski iegūtu vairāk nekā 4 miljonu eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošā informācija.

Latvijas Televīzijai zināms, ka lietas ietvaros ticis aizturēts arī Valmieras mērs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei").

KNAB apstiprināja, ka birojs 12. septembrī iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veicis procesuālās darbības, tostarp vairāk nekā 20 kratīšanas, izņemšanas un nopratināšanas, vairākos objektos.

Eiropas Prokuratūra (EPPO) 2023. gada 9. jūnijā sāka kriminālprocesu un to nodeva KNAB izmeklēšanai.

KNAB šajā kriminālprocesā izmeklē noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā un 318. panta trešajā daļā – par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Projekts saistīts ar infrastruktūras izveidi ēkai Valmierā. Tādā veidā personas nodarījušas Eiropas Savienībai zaudējumus lielā apmērā. Pašlaik sešām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tas saistīts ar kādu industriālo parku. 

Iespējams,  projekts, par kuru interesējas KNAB un Eiropas prokuratūra, ir Rūpniecības un eksporta parks. Tā izmaksas ir gandrīz 7 miljoni eiro, no kuriem 4,2 miljoni ir  Eiropas Reģionālās attīstības fonda nauda. Vēl nesen dome paziņoja par  jaunas ražošanas ēkas izbūvi, ziņo LTV.

Sazvanot dažus no deputātiem, Latvijas Televīzijai viņi pauda, ka neko par KNAB darbībām un iemesliem nezina. 

Bet Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece un Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle apstiprināja, ka KNAB amatpersonas otrdien, 12. septembrī, veic procesuālas darbības Valmieras novada Attīstības pārvaldes struktūrvienībā "Projektu vadības nodaļa". Viņa gan neesot tiesīga sniegt informāciju, par kuru no pašvaldībā īstenotajiem projektiem KNAB veic pārbaudi.

Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika ("Valmierai un Vidzemei") mobilais tālrunis nebija sazvanāms, pārliecinājās aģentūra LETA.

Nagle informēja, ka

Baiks ir atvaļinājumā, taču pirmdien, 11. septembrī, viņš sevi atsaucis no atvaļinājuma un bijis darbā, bet otrdien – atkal esot atvaļinājumā.

Nagle nevarēja komentēt, kādu svarīgu darbu dēļ priekšsēdētājs vakar bijis darbā.

Baiks ir arī partiju apvienības "Jaunā Vienotība" valdes loceklis. "Jauno Vienotību" pārstāvošais finanšu ministrs Arvils Ašeradens intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda uzticēšanos izmeklēšanas iestādei. Ja KNAB aizdomas apstiprināsies, no partiju apvienības sekošot rīcība, solīja politiķis.

Tikmēr KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus. Lai nodrošinātu iespējamo noziedzīgo nodarījumu sekmīgu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB šobrīd plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nevar sniegt.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti