Vērienīgu Rīgas ielu uzturēšanas konkursu pēdējā brīdī pagarina darba sarakstu grozīšanai; pieteikumu nebija

210 miljonus eiro Rīgas ielu uzturēšanas iepirkumam vairāk nekā mēneša laikā neviens pretendents tā arī neesot pieteicies. Galvaspilsētas dome pēdējā brīdī konkursa termiņu ir pagarinājusi, kā iemeslu minot, ka bija jāgroza darbu daudzums sarakstā, Latvijas Radio noskaidroja atbildīgajā departamentā.

Pagarina termiņu; līdz šim nebija neviena pieteikuma

Pēc daudzu stundu gaidīšanas dome beidzot ir sniegusi atbildi, ka ielu uzturēšanas konkursa, kas ir pēdējos gados lielākais Rīgas domes iepirkums, termiņu pagarinājuši līdz 7. jūnijam, jo vienā no četrām lotēm – konkrēti par tiltiem un pārvadiem – darbu sarakstā mainījās dažas no pozīcijām.

Termiņu pašvaldība mainījusi, lai visiem pretendentiem būtu vienādi nosacījumi, Latvijas Radio teica domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Rudīte Reveliņa.

"Varētu teikt, gandrīz pēdējā dienā bija iesniegts jautājums no viena no pretendentiem. Pati neesmu, kā jūs saprotat, iepirkuma komisijā, bet Publisko iepirkumu likums paredz termiņa pagarinājumus. Tā nav nekāda ārkārtas situācija, ka mēs pagarinājām termiņu," norādīja Reveliņa.

Viņa arī sacīja, ka konkursā līdz šim "neviens nav pieteicies, cik man ir informācija".

"Mūsu praksē ir reti, kad iesniegti piedāvājumi trīs, četras vai piecas dienas iepriekš. Tas ir vai nu iepriekšējais vakars, vai konkrētā iepirkuma diena līdz noteiktajam pulkstenim," klāstīja Reveliņa, atzīstot, ka viņa ir pārliecināta – ja termiņš būtu tagad, kaut viens pieteiktos.

"Delna": Termiņa pagarināšana norāda – konkurss izstrādāts nekvalitatīvi

Biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore Inese Tauriņa savukārt norādīja, ka šādu vērienīgu iepirkumu domei izsludināt vajadzēja jau sen, taču process kavējās, turklāt tagad termiņš vēl ir pagarināts, tas, viņasprāt, parāda, ka konkurss izstrādāts nekvalitatīvi.

"Šķiet, ka viss šis process un bijušā Satiksmes departamenta darbība parāda un liek domāt, ka departaments nav varējis kvalitatīvi strādāt, savlaicīgi sagatavot iepirkumu, savlaicīgi izsludināt iepirkumu. Šis pagarinājums tagad liek domāt, ka acīmredzot ir kādas kļūdas bijušas iepirkuma dokumentos, kas ir jālabo. Tāpēc par šādu būtisku termiņu un vēl pēdējā dienā iepirkums ir jāpagarina. Visticamāk, tas nebija viegls lēmums, jo ja jau šis ir pēdējās dienas notikums," vērtēja "Delnas" vadītāja.

Runājot par pašu piecu gadu līgumu – pašvaldība konkursu organizē par četrām Rīgas teritorijām. Tas ir Daugavas kreisais krasts, tad Centra rajons un Latgales priekšpilsēta, kā trešā teritorija ir Ziemeļu rajons un Vidzemes priekšpilsēta, savukārt tiltu, pārvadu un gājēju tuneļu uzturēšana ir izdalīta kā atsevišķa vienība.

Līgumu ar komersantiem pašvaldība plāno slēgt no šī gada rudens līdz 2029. gada rudenim. Par spīti opozīcijas bažām Reveliņa ir pārliecināta, ka šoruden būs uzņēmumi, kas tīrīs Rīgas ielas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti