Panorāma

Vizītē Latvijā ieradies Zimbabves parlamenta priekšsēdētājs

Panorāma

Skolotāju pārslodzi risinās, nosakot maksimālo stundu skaitu

Rīgas mērs uzdevis atstādināt Jāni Vaivodu

No amata atstādina par kukuļa piedāvāšanu aizdomās turēto Rīgas domes darbinieku Vaivodu

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") izdevis rīkojumu ar šodienu, 6. martu, uz trīs mēnešiem no darba atstādināt aizdomās par kukuļa piedāvāšanu turēto Rīgas domes (RD) Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Jāni Vaivodu. 

Ķirsis informēja, ka Vaivoda atstādināšanas laikā tiks meklētas iespējas viņu atlaist no darba, savukārt pēc atlaišanas tiks izsludināts konkurss uz RD Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora vietu.

Pašlaik par departamenta pienākumu izpildītāju iecelta Satiksmes organizācijas un transporta lietu komitejas pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa.

Ķirsis atklāja, ka no šā gada pašvaldību likums ļauj tām veikt darbinieku rotācijas un pieļauj to pielietot departamentu starpā: "Mēs plānojam Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadībā veikt vairākas rotācijas. Gan lai uzlabotu pārvaldību, gan veicinātu darba efektivitāti un atjaunotu arī reputāciju. Tātad, veikt gan vadības, gan vairāku atslēgas personu rotācijas."

To, kuri darbinieki varētu rotēt, domē neatklāja.

Darbinieku rotācija Rīgas pašvaldībā tiks pielietota pirmo reizi. Atbilstoši Rīgas mēra redzējumam, darbinieku rotācijai jānotiek pārvalžu vadītāju un "atslēgas" darbinieku līmenī, nomainot vadību un ikdienas menedžmentu, lai departamentā iedotu jaunu elpu pilnvērtīgam darbam, kas īpaši svarīgi pirms jaunās būvniecības sezonas.

Kā zināms, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā, kurā 26. februārī veica kriminālprocesuālās darbības RD Ārtelpas un mobilitātes departamentā, izmeklē iespējamu Vaivoda veiktu liela apmēra kukuļa piedāvāšanu, informēja KNAB, norādot, ka kriminālprocess nav saistīts ar Vaivoda darba pienākumiem.

Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" zināms, ka Vaivodam inkriminētais kukuļa piedāvājums saistīts ar zemesgabaliem pie lidostas, ko pirms diviem gadiem izsolīja Rīgas pašvaldība. Iespējamais kukuļa piedāvājums, par ko KNAB tur aizdomās Vaivodu, tika izteikts Ķirša biroja bijušajam darbiniekam Jānim Meirānam, kurš tagad strādā Satiksmes ministrijā.

Latvijas Radio noskaidrojis, ka Vaivoda, iespējams, piedāvātais kukulis ir ne mazāks par 50 tūkstošiem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti