Mūzikas akadēmijas mācību klases aprīko ar lodziņiem studiju vides drošības uzlabošanai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aprīko mācību klases ar lodziņiem vides drošības uzlabošanai, aģentūra LETA noskaidroja akadēmijā.

Šobrīd lodziņš izveidots mācību klasē JVLMA ēkā Raiņa bulvārī 23, vienā no tām telpām, kur tāda izveide ir iespējama. Tas izmaksājis 180 eiro. Tiklīdz būs atrasts finansējums tālākiem darbiem, potenciāli šādus lodziņus varētu iekārtot vēl vairākās klasēs.

JVLMA Infrastruktūras direktors Armands Lapiņš piebilda, ka šādi stikloti lodziņi, tostarp arī stikla durvis un sienas, jau ir ierasta prakse daudzās pasaules mūzikas skolās un augstskolās. Tāpat arī JVLMA ēkā Raiņa bulvārī 23 jau iepriekš ir iekārtota virkne telpu, kurām ir stikla sienas. JVLMA skatīsies, kādas būs studējošo un pasniedzēju atsauksmes par šādu risinājumu.

Lapiņš gan atzina, ka ne visās akadēmijas klasēs ir iespējams izvietot lodziņus. JVLMA mācību telpas atrodas divās ēkās – Krišjāņa Barona ielā 1 un Raiņa bulvārī 23. Ēka Krišjāņa Barona ielā 1 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un iejaukšanās vēsturiskajā veidolā nav pieļaujama. Tāpat ir daudz telpu, kurām ir dubultas durvis, un/vai šādu lodziņu ieviešana patiesi traucētu skaņas izolācijai, skaidroja Lapiņš.

Attiecībā uz citiem drošības pasākumiem JVLMA padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons minēja, ka JVLMA ir izstrādāts astoņu punktu plāns, kas veidots balstoties uz Eiropas labāko mūzikas augstskolu risinājumiem un aptaujājot, kādus risinājumus akadēmijas studenti uzskata par prioritāriem. Plānā noteikta izpratnes par drošu vidi veicināšana, apmācības personālam un studējošajiem, ziņošanas par iespējamiem pārkāpumiem mehānisma uzlabošana, studējošo un personāla atbalsta sistēmas pilnveidošana un arī normatīvo regulējumu precizēšana.

Tāpat akadēmija ir izskatījusi iespējamību aprīkot klases ar video novērošanas ierīcēm, taču šāds risinājums nav guvis atbalstu ne studējošo, ne pasniedzēju vidū.

KONTEKSTS:

LTV raidījums "Kultūršoks", kura rīcībā bija nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju rīcību, aktualizējis problēmu par uzmākšanos mācību iestādēs.

JVLMA iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm atstādināti divi pasniedzēji. JVLMA padome marta vidū izteica neuzticību JVLMA rektoram Guntaram Prānim un aicināja atkāpties no amata, un mēnesi vēlāk Prānis paziņoja par atkāpšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā, kas pēc resoriskās pārbaudes sāka kriminālprocesu. Tikmēr Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Sūdzības par seksuālu uzmācību saņemtas arī Mākslas akadēmijā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") rosina paredzēt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos, tā ļaujot vardarbības upuriem saņemt nepieciešamo atbalstu un aizsardzību. Tikmēr Mūzikas akadēmijai, Mākslas akadēmijai un Kultūras akadēmijai piedāvā veidot kopīgu ombudu – uzticības personu studentiem un pasniedzējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti