Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Oļegu Burovu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts drošības dienesta vadītāju Normundu Mežvietu

VDD vadītāju atsevišķos gadījumos mulsina tiesu lēmumi dienesta izmeklētajās lietās

Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieku Normundu Mežvietu atsevišķos gadījumos ļoti mulsinot tiesu pieņemtie lēmumi dienesta izmeklētajās lietās. To Mežviets atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Viņš norādīja, ka demokrātiskā valstī nebūtu korekti kritizēt tiesu varu, taču atsevišķos gadījumos viņam neesot saprotami principi, pēc kuriem vadās tiesas, piemēram, piemērojot drošības līdzekļus VDD aizturētajām personām.

"Ir bijusi virkne personu, kas ir vienkārši tikušas atbrīvotas no apcietinājuma. Notiesātas personas par spiegošanu atbrīvotas. Mums ir vairāki gadījumi, kad cilvēki nekavējoties ir vienkārši aizbēguši no mūsu valsts," teica Mežviets.

Viņš uzskata, ka ir pamats nopietnai diskusijai par tiesu pieeju ar valsts drošības apdraudējumu saistīto krimināllietu skatīšanai.

Šādu diskusiju viņš esot rosinājis Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aigaram Strupišam, kurš esot izrādījis lielu izpratni. Arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šo jautājumu ir aktualizējis, atgādināja VDD vadītājs.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents iepriekš norādīja, ka valsts drošības iestādes aiztur gan spiegus, gan dažāda veida sabotierus un diversantus, bet ne vienmēr tiesu vara reaģē atbilstoši kara situācijai. Prezidents uzskata, ka, uzlabojot gatavību hibrīdapdraudējumam, tiesu varai vēl ir jāsaņemas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti