Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kad būs gatavs Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums: Kā aktivizēt darbu korpcijas apkarošanas jomā?

Šodienas jautājums: Kā aktivizēt darbu korpcijas apkarošanas jomā?

Straume noraida pārmetumus par nepietiekami manāmu KNAB balsi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume nepiekrīt pārmetumiem par biroja nepietiekami manāmu balsi, strādājot kukuļošanas novēršanā.

"Sabiedrības par atklātību – Delna" vadītāja Inese Tauriņa akcentēja, ka KNAB darbs pēdējā laikā publiski ir nemanāms: "KNAB nosaukumā dzirdam vārdu "novēršana", un šis vārds ir diezgan izsmeļošs, lai saprastu, kāda ir KNAB prioritāte, – aktīvi būt publiskajā telpā ar karogu, ka esam pret korupciju un noķersim visus, kas kaut ko tādu grib darīt. Bet mēs to neredzam."

Pārmetumiem gan nepiekrīt Straume, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādot: "Ir dažādi viedokļi. Bija laiks, kad KNAB bija ļoti redzams ar kratīšanām un, kā toreiz teica, masku šoviem. Bija neapmierinātība par to. Kad mēs šādu kultūru izbeidzām (..), iespējams, sasniedzot pat labākus rezultātu, tad ir neapmierinātība, ka mūs maz redz. Laikam jāatrod kaut kāds balanss starp abām lietām."

Straume sacīja, ka KNAB rezultāti ar katru gadu uzlabojas visās jomās, tostarp kriminālprocesu un kriminālvajāšanai nodoto personu skaitā.

Tikmēr Korupcijas uztveres indeksa rādītājs 2023. gadā un ilgtermiņā Latvijā ir uzlabojies, taču pieauguma temps arvien ir lēns un atpaliek no plānotā. KNAB vadītājs skaidroja, ka indekss ir saistīts ne tikai ar korupcijas novēršanu un apkarošanu, bet tajā ir arī citi rādītāji – valsts politiskā kultūra un iekārta, politiskā griba pieņemt regulējumu korupcijas novēršanai. Viņaprāt, KNAB darbs kopumā šo rādītāju ceļ uz augšu.

Vienlaikus Straume gan šaubās, ka nākamgad izdosies sasniegt iecerēto Korupcijas uztveres indeksa rezultātu. Turklāt mērījumi ir ar vairāku gadu novirzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti