Premjere neizslēdz pārbaudi par Kariņa lidojumiem

Premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ar Valsts kancelejas vadītāju Jāni Citskovski plānojusi pārrunāt publiskajā telpā izskanējušo informāciju saistībā ar Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") lidojumiem, un, ja iepriekš sniegtie dati nebūs pareizi, būs jāsāk pārbaude.

Komentējot raidījuma "Kas notiek Latvijā?" atklāto, ka par Kariņa specreisiem uz Eiropadomes sanāksmēm vairāki desmiti tūkstošu eiro maksāti no Latvijas, nevis Eiropas Savienības budžeta, kā apgalvots iepriekš, premjere intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra, ka ir svarīgi, lai dati, kas ir ministriju rīcībā, tiktu pareizi atspoguļoti.

"Skaidrs, ka pie dažādu ministriju interpretācijas vienmēr ir iespējamas nepilnības, bet mans uzstādījums ir, ka šiem datiem jābūt iedotiem pareizi. Ja ir bijušas kļūdas, tās var koriģēt, izskaidrot, bet es šo situāciju pārrunāšu ar Valsts kancelejas vadītāju. Ja man būs sajūta, ka situācija vai informācija nav pareiza, būs jāuzsāk attiecīga pārbaude.

Cilvēcīga kļūda ir cilvēcīga kļūda, bet, ja ir skaidrs, ka ar šo informāciju un datiem īsti kaut kas nav kārtībā, būs jāveic pārbaude," sacīja premjere.

KONTEKSTS:

Krišjānis Kariņš savā četrus gadus ilgajā premjerēšanas laikā 36 reizes ārvalstu vizītēs devās ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājis vairāk nekā 1,3 miljonus eiro, no tiem vairāk nekā 600 tūkstoši – no valsts maka, bet virs 700 tūkstošus eiro segusi Eiropas Savienība. Vairākos gadījumos dārgie lidojumi izmantoti, lai Kariņš Latvijā varētu atgriezties piektdienas vakarā, pirms brīvdienām.

Kariņš to pamatojis ar nepieciešamību pārstāvēt Latviju un lietderīgu laika plānošanu, jo premjeram paralēli ārpolitiskajiem jautājumiem jārisina arī iekšpolitikas problēmas.

Kariņa lidojumi izraisījuši plašu rezonansi sabiedrībā, kādreizējie koalīcijas partneri –"Apvienotais saraksts" – neveiksmīgi mēģinājuši Saeimā iesniegt pieprasījumu premjerei par šo jautājumu, bet politologi uzskata – Kariņam būtu jādemisionēPārbaudi veic arī Valsts kontrole un Ģenerālprokuratūra.

Tikmēr Valsts kanceleja, reaģējot uz aso reakciju par Kariņa lidojumiem, plāno mainīt amatpersonu ceļošanas kārtību. Tikmēr pats Kariņš paziņoja, ka šī skandāla dēļ negrasās atkāpties no ārlietu ministra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti