Par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā būs jāmaksā vairāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

No 2018. gada 1. janvāra pieaugs maksa par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā, informē VSAA pārstāve Iveta Daine.

VSAA organizētā publiskā iepirkuma rezultātā pakalpojuma sniegšanas tiesības ieguva valsts "Latvijas pasts", kas pakalpojumu periodā no nākamā gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim piedāvāja sniegt par 2,39 eiro iepriekšējo 1,74 eiro vietā. Šīs izmaksas sedz saņēmējs.

Sākot no nākamā gada janvāra, VSAA no izmaksājamās pensijas, pabalsta vai atlīdzības ieturēs 2,39 eiro un pārskaitīs šo summu valsts AS "Latvijas pasts".

Daine piebilda, ka publiskajā iepirkumā saņemts tikai "Latvijas pasta" piedāvājums. Tāpat bijis arī iepriekšējā iepirkumā pirms pieciem gadiem.

Kopumā VSAA pakalpojumus ar piegādi dzīvesvietā saņem 95 000 cilvēku, lielākā daļa no viņiem – 86 400 – ir vecuma pensijas saņēmēji.

Aģentūra atgādina, ka VSAA piešķirtos pakalpojumus izmaksā atbilstoši pakalpojuma saņēmēja izvēlētajam izmaksas veidam. 89% no visiem VSAA izmaksātajiem pakalpojumiem tiek pārskaitīti uz klientu bankas kontu vai pasta norēķinu sistēmas kontu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti