Tiesa pilnībā attaisno eksdeputātu Bondaru un viņa sievu lietā par iespējamu dokumentu viltošanu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien pilnībā attaisnoja bijušo Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru un viņa sievu Ievu Bondari krimināllietā par iespējamu dokumentu viltošanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Prokurors, apsūdzētie un viņu aizstāvji desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai rakstveida lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Pilnu spriedumu varēs pārsūdzēt vai noprotestēt desmit dienu laikā pēc pilna sprieduma pieejamības dienas.

Prokuratūras ieskatā, Bondars, viņa sieva un nu jau mūžībā aizgājusī zvērināta notāre Līga Eglīte mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās viltoja un izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu prasītāja ar likumu aizsargātām interesēm.

Par šādu nodarījumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Krimināllieta saistīta ar lietu par Bondara līgumu ar sievu, kas garantēja ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu viņa savulaik vadītajai "Latvijas Krājbankai".

Pašlaik jau ir stājies spēkā spriedums par 15 miljonu eiro piedziņu no "Latvijas Krājbankas" bijušās valdes, tai skaitā arī Bondara, kurš gan to uzskata par politisku vēršanos pret viņu.

"Latvijas Krājbankā" 2011. gada nogalē tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa "Latvijas Krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Latvijas Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Pret notāri Eglīti kriminālprocesā tika konstatēts likumā paredzētais pamats viņas saukšanai pie kriminālatbildības, bet, ņemot vērā, ka Eglīte ir mirusi, kriminālprocess pret viņu izbeigts.

Bondars iepriekš paudis nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis.

KONTEKSTS:

2022. gada maija beigās Ģenerālprokuratūra lūdza 13. Saeimu izdot kriminālvajāšanai toreizējo deputātu Mārtiņu Bondaru, un dažas dienas vēlāk parlaments atbalstīja deputāta izdošanu kriminālvajāšanai.

LTV vēstīja, ka pieprasījums par izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar izmeklēšanu, kurā kopš 2018. gada Valsts policija centās noskaidrot, vai Bondara līgums ar sievu nav viltots. Šis līgums garantēja, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju lietā par zaudējumu nodarīšanu "Latvijas Krājbankai".

2020. gadā noslēdzās tiesvedība minētajā "Latvijas Krājbankas" lietā, un Bondaram līdzās vēl sešiem bijušajiem bankas valdes locekļiem noteikts solidārs pienākums samaksāt 15 miljonus eiro, kurus no tiem vēlējās piedzīt bankas maksātnespējas administrators "KPMG".

Bondars LTV norādīja, ka lieta, viņaprāt, esot politiski motivēta un par to liecinot virkne faktu. Vienlaikus Bondars paziņoja, ka atkāpsies no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēs 14. Saeimas vēlēšanās. 13. Saeimas deputāta mandātu viņš nenolika. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti