Rīgā Lielirbes ielas un Kārļa Ulmaņa gatves krustojumu pārbūvēs līdz oktobrim

Rīgā intensīvā Lielirbes ielas un Kārļa Ulmaņa gatves krustojuma pārbūvi projekta attīstītāji taisās pabeigt līdz oktobrim, solot, ka no Lielirbes ielas uz Mārupi un atpakaļ uz centru nokļūt varēs ērtāk un ātrāk. Par projektu atbildīgie informēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputātus par krustojuma pārbūvi.

Rīgā Lielirbes ielas un Kārļa Ulmaņa gatves krustojums ir svarīgs satiksmes mezgls, pa kuru cilvēki brauc, lai no centra nokļūtu Zolitūdē, Jūrmalā, lidostā un atpakaļ. Blakus krustojumam atrodas vairāki lielveikali, un to skaits palielināsies. Lai veikaliem nodrošinātu ērtāku piekļuvi, topošo veikalu attīstītāji minēto krustojumu kopš februāra pārbūvē.

Paredzēts, ka, braucot pa Lielirbes ielu no centra, varēs braukt arī taisni pa Lielo ielu, gar uzbūvēto "Depo" veikalu, uz Mārupi. Tāpat pa šo ceļu ērtāk varēs nokļūt uz centru. Starp Lielirbes ielu un Remtes ielu, kas stiepjas paralēli Kārļa Ulmaņa gatvei, blakus tirdzniecības centram "Spice" paredz izveidot rotācijas apli, kuru ērti varēs izmantot, nobraucot no Lielirbes ielas.  Gājējiem Lielirbes un Kārļa Ulmaņa gatves krustojumā taisās izveidot regulējamas gājēju pārejas.

Minētās izmaiņas paredz īstenot līdz 1. oktobrim.

Arī tas vēl nav viss. Kārļa Ulmaņa gatves un Jaunmoku ielas krustojumā paredz izveidot regulējamu gājēju pāreju. Izmaiņas krustojumā paredz pabeigt līdz šī gada beigām.

Būvdarbu attīstītāji pirmdien, 13. maijā, informēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputātus par projekta gaitu.

"Kas attiecas par Lielirbes un Ulmaņa gatves krustojumu, atbrīvos Bieriņu dzīvojamo masīvu no tām mašīnām, kas šobrīd tranzītā daudz šķērso. Es šeit redzu to pozitīvo pienesumu. Projektētāji, kas ir veikuši modelēšanu, mums teica, ka jau šobrīd, remontdarbu laikā, ir novērojams mazāk sastrēgumu, nekā tas bija pirms tam. Papildu joslas veicina ātrāku automašīnu kustību. Tā ka ir pamats domāt, ka ar jauno risinājumu būs labāka braukšana," sacīja domes komitejas vadītājs Olafs Pulks no "Jaunās Vienotības".

Rīgas domes deputāts Olafs Pulks
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Visas projekta izmaksas sedz privātie uzņēmēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti