Robežsardze rosina apsūdzēt trīs personas par nelegālās migrācijas veicināšanu

Valsts robežsardze Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi vērienīgu kriminālprocesu, kurā trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā, izmitināšanu pagaidu uzturēšanās vietās, kā arī par nodrošināšanu ar viltotiem vai svešiem dokumentiem, informēja Robežsardze.

Robežsargi noskaidrojuši, ka organizēta personu grupa pērnā gada vasarā aktīvi iesaistījās nelegālās migrācijas veicināšanā –

organizēja un īstenoja pretlikumīgi Latvijas–Baltkrievijas robežu šķērsojušu migrantu no Āfrikas valstīm nokļūšanu uz Rīgu, kā arī izmitināšanu hosteļos vai citās pagaidu uzturēšanās vietās.

Tāpat par papildu samaksu grupas dalībnieki nodrošināja migrantus ar viltotiem vai svešiem Francijas ceļošanas dokumentiem, lai personas varētu izceļot no Latvijas, izmantojot reisa autobusus vai gaisa satiksmi. Izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par vismaz 40 migrantu pretlikumīgo darbību atbalstīšanu. 

Latvijas teritorijā personu grupa sastāvēja no diviem Latvijas iedzīvotajiem un Kotdivuāras pilsoņa, kurus rosina apsūdzēt par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā, par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā mantkārīgā nolūkā un par dokumentu viltošanu vai realizēšanu mantkārīgā nolūkā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pret citiem organizētās grupas dalībniekiem kriminālprocess tika izdalīts atsevišķā lietvedībā un izmeklēšanas darbības tiek turpinātas, tostarp notiek aktīva informācijas apmaiņa ar kaimiņvalstīm un Eiropolu.

Divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

KONTEKSTS:

Kopš pērnā gada oktobra ir stājušies spēkā Krimināllikuma grozījumi, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latvijas Republiku. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Februārī spēkā stājās pirmais tiesas spriedums pēc veiktajiem grozījumiem likumā. Kādam vīrietim, kurš pieķerts, mikroautobusā pārvadājot 10 Sīrijas pilsoņus, kuri bija pretlikumīgi iekļuvuši Latvijā, piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 4 gadiem un diviem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti